Українці можуть приєднатися до випробувань ліків проти COVID-19: чому це важливо

Українці можуть приєднатися до випробувань ліків проти COVID-19: чому це важливо
Автор Романова Марі в Коронавірус/Новини

Українці можуть приєднатися до випробувань ліків проти COVID-19, який провокує коронавірус SARS-CoV-2.

Про це повідомляє Міністерство охорони здоров’я.

Loading...

Відзначимо, лікарські препарати проти COVID-19 зараз активно клінічно досліджують. До цих випробувань можуть приєднатися і українці.

У відомстві зазначають, клінічні дослідження проводяться для вивчення ефективності застосування препаратів при лікуванні пацієнтів з COVID-19. На сьогодні таких досліджень – 31, їх перелік можна знайти на сайті Державного експертного центру Міністерства охорони здоров’я України за профілем випробування “COVID-19”.

“Клінічним випробуванням лікарських засобів в Україні відводиться важливе місце, оскільки рішення про можливість їх медичного застосування може бути прийнято тільки після систематичного вивчення їх фармакологічної дії на людину і на підставі даних доведеної ефективності та безпеки”, – зазначає перший заступник голови МОЗ Олександр Комаріда.

Клінічні випробування допомагають виявляти і підтверджувати властивості лікарських засобів, виявляти реакції на них тощо. Вони необхідні, щоб підтвердити безпеку і ефективність ліків. Однак перед тим, як залучати до тестування людей, вчені проводять доклінічні дослідження.

Воно передбачає хімічні, фізичні, біологічні, мікробіологічні, фармакологічні, токсикологічні та інші наукові дослідження. Вивчають також їх специфічну активність і безпеку.

Наступним етапом є клінічні випробування – чотири фази клінічних досліджень.

В Україні найчастіше проводяться клінічні дослідження III фази, до яких залучають тисячі пацієнтів для підтвердження ефективності та безпечності лікарського засобу, необхідного дозування, збору інформації про реакцію.

Європейський союз оновив список «зелених» країн, для громадян яких рекомендується відкрити кордони. Незважаючи на погіршення ситуації із захворюваністю на COVID-19, Україна поки ще в цьому списку.

В Україні зафіксовано 9058 нових випадків COVID-19 за минулу добу. Найбільша кількість підтверджених випадків зареєстровано в Харківській (948), Дніпропетровській (889), Львівській (715), Одеській (622) та Донецькій (602) областях.

Джерело: Народна Правда
загрузка...