Українців попередили про небезпечні мутації грипу

Українців попередили про небезпечні мутації грипу
Автор Желізняк Олександр в Коронавірус/Новини

Агресивність коронавірусу падає, оскільки інші інфекції також борються за життя – за людину як біоорганізм, – це може привести до появи нових мутацій, зокрема грипу.

Таку заяву в ефірі Апостроф TV зробив керівник Державної санітарної епідеміологічної служби України в 2014-2016 роках Станіслав Протас.

“Я спілкувався зі своїми колегами, вони кажуть: “Ми цікаву ситуацію зараз бачимо, що зі 100% тих, кого направляють тестувати на коронавірус, ми лабораторно підтверджуємо інший РС-вірус і тільки 20% коронавірусу”, – говорить Протас.

За його словами, можна казати, що агресивність коронавірусу істотно падає, інші інфекції теж борються за життя, за місце під сонцем, за людину як біоорганізми.

“Вони зараз виявляють свої захисні механізми, що відповідають мутації. Той самий грип. Ми можемо прогнозувати появу в цьому епідемічному сезоні нових мутованих штамів грипу з так званим пандемічним потенціалом. Такий був у 2009 році. Це не можна виключати, це повинно спонукати людей посилювати свою культуру безпеки, культуру безпечної поведінки та пам’ятати про те, що ми не можемо себе захистити від інфекцій, але ми можемо захистити оточуючих. Ключовий принцип – “захворів – сиди вдома”, зараз як ніколи актуальний”, – зазначив експерт.

Європейський союз оновив список «зелених» країн, для громадян яких рекомендується відкрити кордони. Незважаючи на погіршення ситуації із захворюваністю на COVID-19, Україна поки ще в цьому списку.

В Україні зафіксовано 9058 нових випадків COVID-19 за минулу добу. Найбільша кількість підтверджених випадків зареєстровано в Харківській (948), Дніпропетровській (889), Львівській (715), Одеській (622) та Донецькій (602) областях.

Джерело: Народна Правда