Влада збільшить вартість прохідних “квитків”: що експерти думають про закон щодо олігархів

Влада збільшить вартість прохідних “квитків”: що експерти думають про закон щодо олігархів
Автор Романова Марі в Економічна правда/Новини

Верховна Рада 23 вересня прийняла в другому читанні законопроект №5599 (закон про деолігархізацію). Якщо в першій версії законопроекту олігархом була людина, яка має значний економічний або політичний вага в суспільному житті, то тепер вона повинна мати і економічну, і політичну вагу. Експерти заявляють, що через нечітко прописані правила гри в “чорному списку” можуть опинитися опоненти влади.

Про це йдеться в матеріалі “Апострофа”.

Loading...

Журналіст-розслідувач Юрій Ніколов вказав на розмитість ряду норм в законі:

“Є тимчасові лаги, які дозволяють цей процес зробити довгим і не дуже прогнозованим. Півроку відводиться на підготовчі процедури (запуск відповідного реєстру). Тобто, це півроку на переговори, уточнення і так далі. З огляду на розмитість критеріїв для визначення олігарха, це створить ситуацію надзвичайно широкої дискреції, якою буде користуватися Офіс президента і його ручна РНБО”.

На його думку, в одній і тій же ситуації щодо різних людей будуть прийматися неоднакові рішення.

Політексперт Віталій Бала вважає, що документ може бути використаний владою проти політичних опонентів:

“Якщо група “За майбутнє” проголосувала, то чекати чогось загрозливого Ігорю Коломойському або, тим більше, “війни” з олігархами не доводиться. Адже цей документ не проти, а для олігархів – це інструмент боротьби з тими, хто в опозиції. Влада отримала додатковий інструмент узурпації влади, подивимося, чим це закінчиться. Він може використовуватися і проти політичних опонентів, і для перерозподілу фінансів і ресурсів в країні. Тобто, боротьба з одними олігархами для того, щоб з’являлися інші”.

З колегою згоден політексперт Андрій Золотарьов.

“Якщо великі гравці почнуть фінансувати опозицію і качати ситуацію, то можуть опинитися в тому самому “чорному списку” олігархів з усіма витікаючими наслідками для свого бізнесу”, – говорить він.

На його думку, Зеленський показав, що контролює ситуацію, і хоча політикум не в захваті, рядові українці будуть, скоріше, на стороні президента.

Найбільш точно наслідки законопроекту охарактеризував Юрій Ніколов.

“Думаю, влада відкриє касу і різко збільшить вартість “квитків” для олігархів, які і далі хочуть працювати в цій країні, оскільки головний механізм, який вводить закон, це дискредитація в очах західних інституцій, які дають досить дешеві кредити нашим олігархам”, – вважає експерт.

Як повідомлялося раніше, тільки 5,5% українців вважають, що ухвалення президентського законопроекту №5599 про олігархів призведе до зменшення рівня корупції в Україні.

Колишній глава Мінфіну і екс-секретар РНБО Олександр Данилюк заявив , що законопроект про олігархів у разі прийняття і запуску системи моніторингу від РНБО матиме негативний вплив на економіку і викличе проблеми для звичайних громадян, оскільки їм при попаданні до відповідного реєстру стане важче отримувати доступ до фінансування за кордоном.

Джерело: Народна Правда
загрузка...