Доступні кожному: нутриціолог дала список продуктів для здоров’я нирок

Доступні кожному: нутриціолог дала список продуктів для здоров’я нирок
Автор Желізняк Олександр в Новини

Нирки – парний орган, про який ми часто забуваємо, точніше, згадуємо тільки тоді, коли вони пошлють нам “привіт”.

А між іншим, це – трудівники, які постійно очищають наш організм від шлаків, токсинів, шкідливих речовин, в тому числі від ліків і БАДів, які багато хто собі самі призначають і поглинають в незліченних кількостях.

Loading...

Займаючи за розміром не більше ніж піввідсотка від маси тіла людини, нирки проганяють через себе величезний обсяг крові. І якщо вони вийдуть з ладу, то може і наступити “завіса”, розповіла у своєму Instagram нутриціолог Анна Біоторіум.

Наднирники, про них останнім часом все частіше говорять і згадують в контексті стресу нашого сучасного життя, але мало хто знає, навіть де вони розташовані і чим в принципі займаються.

Цей парний орган, розташований, як і випливає з назви, над нирками, але, на відміну від нирок, один з них не схожий на інший: правий наднирник нагадує трикутник, а лівий – місяць. Нагадаю, що вони – ендокринні органи, що виробляють кілька видів гормонів.

Ефективніше аптечних засобів: нутриціолог розповіла, як вберегтися від вірусів восени

І ось всякого роду незрозумілі хронічні болі, втома, зниження когнітивних функцій, синдрому “встав і втомився” і перепади настрою – всі ці проблеми можуть бути симптомами, супутніми порушення функцій надниркових залоз.

Доступні кожному: нутриціолог дала список продуктів для здоров’я нирокНезрозумілі хронічні болі іноді сигналять про проблеми з наднирковими залозами (фото: pexels.com)

Пити пару раз в тиждень: нутриціолог назвала засіб для профілактики вірусів і застуд

І іноді, досить тільки змінити дієту, підгодувати свої парні органи, як раптом вам вже і не потрібні ні антидепресанти, ні ноотропи, ні консультації психологів і т. п.

Так чим же будемо їх балувати, звичайно, продуктами, які мають протизапальну і антибактеріальну дію, сприяють руйнуванню біоплівок патогенної мікрофлори.

Доступні кожному: нутриціолог дала список продуктів для здоров’я нирок

Підтримати наднирники можна за допомогою корисної дієти (фото: pexels.com)

Прості продукти для нирок і надниркових залоз Солодець: містить особливу речовину – гліціррізін, яка пригнічує активність ферментів, що руйнують кортизол. Гарбузове насіння, какао, кунжут, мигдаль – містять в собі магній, який поставляє надниркових залоз енергію, а також кальцій та інші мікроелементи, в тому числі цинк, які надають на організм заспокійливу дію. Журавлина: містить кислоти, активні проти бактерії E. Coli. Речовини журавлини не дозволяють бактеріям залишатися на слизовій оболонці шлунка, кишечника або сечового міхура. Також варто включити в свій раціон такі продукти: брусниця, суниця, вишня, часник і цибуля, рукола, імбир, масло чорного кмину.

Раніше нуцтрициолог розповіла, що робити для профілактики паразитозу.

Джерело: Народна Правда
загрузка...