Дорожче 30 гривень: постачальники газу підвищили тарифи на жовтень

Дорожче 30 гривень: постачальники газу підвищили тарифи на жовтень
Автор Романова Марі в Економічна правда/Новини

Газопостачальні компанії України оприлюднили місячні тарифи на газ для населення. У жовтні ціни виросли, при цьому річні тарифні плани не змінилися.

Про це повідомляє РБК-Україна.

Loading...

Місячні ціни, які компанії пропонують на жовтень, іноді перевищують 30 гривень за кубометр. Зокрема, “Кіевгазенерджі” продає газ по 30,50 гривень за кубометр. У вересні тариф цієї компанії був на рівні 19,80 у серпні – 15,76 гривень за кубометр.

Високі ціни і у інших постачальників: “ТАС Енергія країни” пропонує газ по 30,06 гривень (у вересні 20,96 гривень за кубометр).

Деякі компанії пропонують газ на місяць значно дешевше. Місячний тариф – YASNO в Києві, Дніпрі та Донецькій області становить 12 гривень за кубометр на жовтень. “Полтавагаз збут” пропонує тариф на рівні 19,80 гривень. “Галнафтогаз” зберіг місячний тариф на жовтень на рівні 7,99 гривень за кубометр.

Однак більшість постачальників відмовилися від місячних тарифів, залишивши тільки річну пропозицію. Зокрема, це стосується компаній під брендом “Твій Газсбит”, на які припадає значна частина ринку. Не пропонує місячний тариф і “Нафтогаз України”.

Тим часом, базові річні фіксовані ціни, як і раніше, будуть коливатися від 7,80 до 13,50 гривень за кубометр. Більшість компаній встановили річні ціни до 9 гривень за кубометр. Кілька компаній пропонує річний тариф нижче 8 гривень, зокрема, ГК “Нафтогаз України” – 7,96 гривень за кубометр.

Раніше прем’єр-міністр Денис Шмигаль заявив , що тарифи на газ і світло в Україні в цьому сезоні підвищуватися не будуть і залишаться незмінними.

Українські споживачі можуть при отриманні платіжки за газ виявити, що в квитанції вказано полуторний або подвійний тариф. Це відбувається, якщо постачальник газу не може виконати свої зобов’язання, а споживача перевели до «постачальнику останньої надії» (Нафтогаз).

 

Джерело: Народна Правда
Теги:
загрузка...