Соняшникова олія в Україні знову подорожчає: експерти назали причину

Соняшникова олія в Україні знову подорожчає: експерти назали причину
Автор Желізняк Олександр в Новини

В Україні ціни на соняшникову олію знову можуть піти вгору. В першу чергу це пов’язано з погодними умовами, які сильно впливають на зростання ціни на соняшник.

Про це розповіли фахівці Agroportal.ua.

Loading...

За словами експертів, зростання цін на соняшник спровокувала погода. У Дніпропетровській і Запорізькій областях довелося зупинити кампанію з прибирання соняшнику.

А це своєю чергою призвело до того, що соняшник опинився в дефіциті на внутрішньому ринку для закупівлі переробниками та трейдинговими компаніями. І саме цей дефіцит сприяє тому, що ціни починають знову підніматися.

Цінові пропозиції основних виробників масла на кінець минулого тижня були озвучені на рівні 18,3 -18,7 тисячі за тонну на умовах FCA і 18,7 -19,5 тисяч за тонну з доставкою на завод. Однак за такими цінами активних продажів не спостерігалося.

“Також зростання цін на соняшник підігрівається повільним, але впевненим зростанням цін на рослинні олії”, – додали експерти.

Подорожчання може торкнутися та овочів

За даними AgroTimes, на оптовому ринку на півдні України почали зростати ціни на овочі. На зростання цін впливає неврожай на овочі в сусідніх країнах і менший урожай в Україні.

Як змінилися ціни

Цибуля з 6-7 грн / кг до 6,5 -7 грн / кг Картопля з 5-6, 5 грн / кг до 6-7 грн / кг Морква з 5,5-6,5 грн / кг до 7,5 грн / кг Буряк 6 грн/кг Перець від 5 до 8 грн / кг Конусоподібні перці 15-18 грн/кг Кубовидні 20-22 грн/кг Баклажани 18-20 грн/кг

Нагадаємо, раніше ми писали про те, що в Україні до кінця року злетить в ціні хліб.

А також розповідали про те, що у 2022 році сигарети подорожчають на 20%.

Джерело: Народна Правда
загрузка...