Як вибрати покриття для підлоги: поради фахівців

Як вибрати покриття для підлоги: поради фахівців
Автор Желізняк Олександр в Новини

Підлога — основа кожного інтер’єру. Сучасні виробники пропонують варіанти покриттів, що відрізняються терміном експлуатації, зовнішнім виглядом, матеріалом виготовлення, призначенням, якістю. Це дозволяє зробити будь-яке приміщення затишним, комфортним, але водночас створює труднощі при виборі.

Якщо потрібно купити покриття для підлоги у власну оселю, а ви не знаєте, на що варто звернути увагу, сподіваємось, наступні поради від фахівців допоможуть зробити правильний вибір.

Loading...

Типи покриття для підлоги

Серед найбільш популярних у споживачів варіантів на сьогодні можна виділити:

  • лінолеум;
  • ламінат;
  • ковролін;
  • керамічну плитку;
  • паркет та масивну дошку.

З урахуванням властивостей, один з них може стелитись майже в усіх типах кімнат, а інший підходить лише для певних умов експлуатації.

Лінолеум

В домашніх умовах використовують побутовий та напівкомерційний типи цього матеріалу. Перший варіант можна стелити в малопрохідних приміщеннях, таких як спальні, комори. Напівкомерційне покриття є більш стійким до навантажень. Залежно від класу, воно може бути постелене в коридорі, на кухні, у вітальні та навіть у ванній кімнаті.

Якісний лінолеум не чутливий до широкого діапазону температур. Гетерогенний варіант дозволяє зробити підлогу більш теплою, що важливо для мешканців квартир, розташованих на першому поверсі, та приватного сектору. Асортимент дизайнів і кольорів дозволяє вибрати покриття для приміщень у класичних, сучасних та екзотичних стилях.

Ламінат

Малюнок, нанесений на ламелі, найчастіше імітує натуральну масивну дошку або паркет. Продукт високої якості стійкий до стирання, механічних пошкоджень, забруднень, впливу прямих променів сонця. На відміну від паркету, ламінат не потребує ретельного догляду: періодичного шліфування та полірування.

Покриття можна протирати вологою ганчіркою. Але при постійній підвищеній вологості воно може втратити свої якості. Тому ламінат рекомендують стелити у вітальнях, спальнях, кабінетах. А щодо кухні, коридору та санвузла — краще вибрати інші варіанти покриттів.

Ковролін

Сьогодні можна придбати покриття, виготовлене з натуральних або штучних матеріалів. Його перевагами є великий вибір кольорів, високий рівень шумоізоляції. По ковроліну приємно ходити босоніж. Але він потребує достатньо уваги при прибиранні, особливо це стосується варіантів з довгим ворсом.

Крім забруднень, ковролін боїться вологого повітря, води, прямих сонячних променів. Матеріал не можна стелити на кухні, в коридорі та у санітарному приміщенні.

Керамічна плитка

Ідеальний варіант для ванної кімнати. Плитку також часто стелять на підлогу в коридорах, на кухнях. Вона може мати різне оздоблення: під мармур, під ламінат або паркет. Цікавим є чергування чорних та білих квадратів. Але є умова! Матеріал не повинен бути слизьким.

Так як кахель є холодним матеріалом, його не варто використовувати в кімнатах для сну, дитячих приміщеннях для ігор. Головним недоліком плитки є труднощі під час укладання, тому таку роботу краще довірити майстру.

Паркет та масивна дошка

Такі покриття виготовляються з різних видів деревини, від яких залежить декор та міцність. Екологічний матеріал робить приміщення теплими, затишними та комфортними. До його недоліків відносять можливість деформації та високу вартість.

Джерело: Народна Правда
загрузка...