Запаси вугілля на ТЕС за тиждень значно зменшилися: "Укренерго" назвало цифри та винуватця

Запаси вугілля на ТЕС за тиждень значно зменшилися: "Укренерго" назвало цифри та винуватця
Автор Желізняк Олександр в Новини

Станом на ранок понеділка, 27 вересня, на складах ТЕС знаходяться понад 770 тис. тонн вугілля, що на 8,9% менше, ніж на ранок понеділка, 20 вересня. Як з’ясувалося, ТЕС не змогли збільшити запаси сировини через брак вагонів.

Про це пише РБК-Україна з посиланням на заяву “Укренерго”.

Loading...

“Починаючи з 21 вересня припинилося зростання запасів вугілля на складах ТЕС. Станом на ранок 27 вересня на складах ТЕС знаходиться 776,9 тис. тонн вугілля, що на 8,9% менше, ніж на ранок 20 вересня (852,6 тис. тонн)”, – повідомили в компанії.

Минулої п’ятниці, 24 вересня, Міністерство енергетики звинуватило “Укрзалізницю” в зриві поставок вугілля на ТЕС.

Саме через брак вагонів ТЕС не змогли збільшити поставки вугілля на тлі зростаючого споживання.

“Укрзалізниця” не виконує заявок вугледобувних підприємств та збагачувальних фабрик із забезпечення напіввагонами, що важливо для проходження опалювального сезону цьогоріч”, – повідомили в міністерстві.

За даними “Укренерго”, попри саботаж з боку “Укрзалізниці”, запаси вугілля на ТЕС з початку вересня збільшилися на 5,2%.

Як повідомлялося, в липні через недосконалі правила роботи ринку електроенергії ціни на електроенергію падали до 40 коп./кВт.год, що в 3-4 рази нижче собівартості виробництва.

Це призвело до зриву підготовки до опалювального сезону і низьких запасів вугілля.

У серпні ситуація виправилася, і ТЕС почали активно контрактувати нові обсяги вугілля, в тому числі по імпорту, а також активізували ремонтну кампанію.

Джерело: Народна Правда