“Для нас ситуація не найкраща”: Чорновіл спрогнозував позицію наступника Меркель щодо України

”Для нас ситуація не найкраща”: Чорновіл спрогнозував позицію наступника Меркель щодо України
Автор Желізняк Олександр в Закордонна правда/Новини

Кандидат на пост глави німецького уряду Олаф Шольц не цікавиться міжнародною політикою, в разі перемоги він шукатиме собі досвідченого радника, яким може стати чинний президент ФРН Франк Штайнмаєр.

Як повідомив в коментарі Обозревателю екс-нардеп Тарас Чорновіл, це загрожує для України низкою проблем. Зокрема, пов’язаних з війною на Донбасі і примусової імплементацією “формули Штайнмаєра”.

Чорновіл нагадує, що саме Штайнмаєр нав’язав українській владі “формулу Штайнмаєра”, яка насправді є формулою глави МЗС РФ Сергія Лаврова.

“Швидше за все, він стане головним зовнішньополітичним радником Шольца. І тут для України виникає проблема. Це означає, що новий уряд буде вимагати від нашої країни проведення виборів в ОРДЛО. І саме на цьому будуватиметься майбутня політика Німеччини. Для нас ситуація не найкраща “, – упевнений він.

Окремо він додав, що при новому канцлерові Німеччина не буде розгортатися в бік Росії, вона буде більше розгортатися в напрямку США.

“Вона не буде підігравати Путіну в питаннях визнання Криму, не гратиме на зняття санкцій. Що поганого для нас? Ухвалення нових обмежень для РФ, наприклад, щодо “Північного потоку-2″- навіть і мови не може бути. Цього Шольц точно не буде робити”, – додав Чорновіл.

Нагадаємо, вибори в Бундестаг – парламенту Німеччини – відбулися 26 вересня. Ангела Меркель займала пост канцлера з 2005 року.

Бундестаг нового скликання вперше збереться 26 жовтня.

Джерело: Народна Правда