У Білорусі хочуть провести референдум щодо смертної кари

У Білорусі хочуть провести референдум щодо смертної кари
Автор Желізняк Олександр в Закордонна правда/Новини

У Білорусі запропонували провести референдум з питання скасування смертної кари в країні. Однак, його проведення не буде плануватися в найближчому майбутньому.

Loading...

З такою пропозицією виступив голова Конституційного суду Білорусі Петро Міклашевич, передає білоруське державне видання “Белта“.

“Обговорювалося питання, який не знайшло єдиних підходів на засіданнях конституційної комісії, пов’язаний зі статтею Конституції, яка передбачає можливість застосування смертної кари. Сьогодні позиція, що поки немає необхідності виносити це питання не референдум щодо нової редакції. З цією метою потрібно проводити спеціальний референдум в майбутньому”, – сказав він.

За словами білоруського чиновника, на сьогоднішній день, обговорювати питання скасування смертної кари або зміни порядку її застосування недоцільно.

“Оскільки це питання дуже чутливе. Воно розглядалося вже на референдумі в 1996 році. І для проведення спеціального референдуму потрібна відповідна робота, соціологічні дослідження, роз’яснювальна робота та перевірка готовності суспільства до прийняття такого відповідального рішення”, – вважає глава КС Білорусі.

Відзначимо, Білорусь зараз єдина країни Європи, де до сих пір застосовується смертна кара.

Як ми вже розповідали раніше, глава Білорусі Олександр Лукашенко заявив, що з боку України, Польщі та Литви виходить загроза.

Також, Лукашенко заявив про наміри розмістити на кордоні з Україною російські зенітно-ракетні комплекси C-400.

Джерело: Народна Правда
загрузка...