Угорщина отримуватиме російський газ в обхід України: Кулеба заявив, що Київ відповість на удар

Угорщина отримуватиме російський газ в обхід України: Кулеба заявив, що Київ відповість на удар
Автор Романова Марі в Економічна правда/Новини

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба заявив, що Київ відповість на удар Будапешта – підписання контакту з “Газпромом“.

Відповідну заяву він зробив в ефірі “Свободи слова на ICTV”.

Loading...

Нагадаємо, Угорщина напередодні підписала контракт з російським “Газпромом” про постачання газу. Угода між Угорщиною та Росією діятиме 15 років, вона передбачає поставку 4,5 млрд кубометрів газу – 3,5 млрд кубометрів газу будуть постачатися через Сербію, ще мільярд кубометрів – через Австрію. Газ поставлятимуть в обхід України.

Україна в свою чергу після цієї угоди відклала засідання спільної з Угорщиною комісії з питань економічного співробітництва.

В ефірі ток-шоу Кулеба заявив, що відкладене засідання економічної комісії не останній крок української сторони у відповідь на газовий контракт:

“Угорщина завдала удару по українсько-угорським відносинам, виключивши український газопровід зі схеми поставок газу з Росії. Це удар і ми повинні відповідати на нього відповідно. Не може бути жалю і співчуття”.

Напередодні «Газпром» відмовився бронювати додаткову транзитну потужність через Україну.

У президента Російської Федерації назвали вимогу США збільшити транзит газу через Україну “пропагандою зі знаком мінус”. При цьому російська сторона готова нарощувати поставки.

 

Джерело: Народна Правда
загрузка...