Газ, електрика та опалення: що буде з тарифами на ЖКГ

Газ, електрика та опалення: що буде з тарифами на ЖКГ
Автор Желізняк Олександр в Новини/Соціальна правда

Тарифи на комунальні послуги (газ, електрика, опалення) рости не будуть. Україна готова до опалювального сезону.

Loading...

Про це заявив прем’єр-міністра України Денис Шмигаль.

“Згідно тарифної політики … З ініціативи президента уряд розробив чіткий план, який передбачає 5 прорахованих кроків”, – заявив Шмигаль.

План Кабміну передбачає:

1. Тарифи на газ для населення незмінні

За словами прем’єра, в травні в Україні запустили річний продукт, який передбачає ціну менше 8 грн за куб. м, ціна не змінюється весь опалювальний сезон.

2. Тарифи на тепло і гарячу воду незмінні

Шмигаль зазначив, що ці тарифи встановлює місцева влада.

“Ми забезпечили всі умови, щоб підвищення тарифів не було і будемо на цьому наполягати. “Нафтогаз” пропонує трирічний контракт – 7,42 за куб газу для цього опалювального сезону, ця ціна не буде збільшуватися. У місцевих керівників немає об’єктивних підстав підвищувати тарифи на тепло і гарячу воду”, – зазначив він.

Шмигаль додав, що вже 70% ТКЕ уклали трирічний контракт, уряд працює над питанням компенсації ТКЕ різниці в тарифах. більше 300 млрд гривень будуть перераховані ТКЕ на це.

3. Кабмін знизив тарифи на е/е для 80% домогосподарств – з 1 жовтня тариф складе 1,44 грн для тих, хто споживає менше 250 кВт на місяць. Для тих, хто споживає більше – тариф залишиться без змін. Тарифи на електроопалення також рости не будуть.

4. Уряд запропонував додатково в цьому році виділити 12 млрд гривень на субсидії, всі хто потребує субсидій, їх отримує.

“Ніякої заборгованості по субсидіях немає”, – заявив прем’єр.

5. Україна готова до опалювального сезону, технічна готовність регіонів вже більше 90%.

Джерело: Народна Правда