У кожного третього з тих, хто перехворів, ще півроку можуть проявлятися симптоми COVID

У кожного третього з тих, хто перехворів, ще півроку можуть проявлятися симптоми COVID
Автор Желізняк Олександр в Коронавірус/Новини

Кожна третя людина, яка перехворіла на COVID-19, відчуває хоча б один симптом тривалого COVID – вони можуть проявлятися протягом трьох-шести місяців після хвороби.

Про це пише The Guardian з посиланням на вчених Оксфордського університету, Національного інституту медичних досліджень і Оксфордського центру біомедичних досліджень здоров’я.

Фахівці провели дослідження, в яких взяли участь понад 270 тисяч осіб, які перехворіли на COVID-19.

Результати дослідження показали, що у 37% пацієнтів був хоча б один тривалий симптом, діагностований через три-шість місяців після зараження.

Найбільш частими симптомами були:

  • проблеми з диханням,
  • абдомінальні симптоми (спастичний біль або колька, яка виникає в результаті спазму гладкої мускулатури шлунково-кишкового тракту. Найчастіше такий біль характеризується різкими спазмами сфінктерів, гладкої мускулатури, характерних для порожнистих органів, таких як жовчний міхур, жовчні протоки),
  • втома,
  • біль,
  • занепокоєння,
  • депресія.

Національна академія наук прогнозує, що до початку жовтня добовий захворюваність на COVID-19 перевищить 10 тисяч випадків.

Вимога роботодавців проходити щотижневе ПЛР-тестування, якщо співробітник відмовляється вакцинуватися або надати довідку про одужання від COVID-19, абсолютно законна.

Джерело: Народна Правда