В Євросоюзі підняли питання про скасування безвіза для України

В Євросоюзі підняли питання про скасування безвіза для України
Автор Романова Марі в Новини/Політична правда

Деякі країни Євросоюзу підняли питання про скасування безвізового режиму для ряду третіх країн: України, Молдови, Грузії та країн Західних Балкан.

Про це повідомляє “Радіо Свобода”, у розпорядженні якої опинився внутрішній документ ЄС.

Loading...

Видання пише, що таке питання підняли через часті порушення – громадяни цих країн користуються безвізовим режимом, щоб незаконно проживати в ЄС і подавати необгрунтовані клопотання про притулок.

За документом, Німеччина, Франція та Італія розчарувалися через часті зловживання безвізовим режимом з боку громадян Албанії, Молдови, України та Сербії.

Також вказується, що число прохань про надання притулку громадянам Грузії за останні три місяці збільшилося більш ніж на 50%. У документі Німеччина згадала Молдову як особливий випадок, коли з червня по серпень 2019 року і з червня по серпень цього року зростання відмов в реадмісію осіб склало 429%.

Франція вказала проблеми через громадян Албанії, Грузії та Сербії. Бельгія скаржиться на Молдову, а Чехія – на Грузію, Молдову і Україну.

Влітку прем’єр-міністр Денис Шмигаль заявляв, що Україна в найближчі роки має намір домовитися про ще п’ять так званих «безвізах» з Європейським союзом. Йшлося про інтеграційні процеси в різних сферах.

Віце-прем’єр з питань європейської інтеграції Ольга Стефанішина раніше підкреслювала, що в звіті про виконання Україною умов безвізову цього року точно не буде «райдужних оцінок» через ситуацію, яка проходила в останнім часом в Україні навколо Конституційного Суду.

Джерело: Народна Правда
загрузка...