Виверження вулкана на Канарах: потоки розплавленої лави досягли океану

Виверження вулкана на Канарах: потоки розплавленої лави досягли океану
Автор Романова Марі в Закордонна правда/Новини

Лава вулкана Кумбре-В’єха на Канарських островах дісталася до океану. Контакт з солоною водою спровокував викиди шкідливих газів.

Про це повідомила газета El País.

Loading...

Лава досягла моря біля узбережжя муніципалітету Тасакорте. При контакті з водою вона почала випускати чорний дим. Проходження лави до океану зайняло п’ять днів.

Видання відзначає, що активність вулкана і рух лави відбувається непередбачувано, то прискорюючись, то сповільняючись. Ще вдень у вівторок вчені не були впевнені, що лава взагалі досягне моря.

В результаті виверження, яке почалося 19 вересня, вже знищено близько 600 будинків, понад 6 тисяч осіб були евакуйовані. Незважаючи на те, що Кумбре-В’єха вважається одним з найактивніших вулканів на Канарських островах, в останній раз він прокидався 50 років тому.

Як повідомлялося раніше, вулкан Кумбре-В’єха, розташований на острові Ла-Пальма на Канарських островах, припинив виверження і викид диму з попелом. Район Тодоке, в якому проживало близько 1200 осіб, був одним із перших, які постраждали від виверження вулкана. Потік лави пройшов крізь нього і зруйнував більшу частину будинків. Серед зруйнованих будівель є і старовинна церква, парафіяльний священик якої встиг врятувати реліквії.

Влада Іспанії оголосила острів Ла Пальма зоною катастрофічного лиха через виверження вулкана. Уряд готує спеціальний план по відновленню постраждалих територій.

Джерело: Народна Правда
загрузка...