1 жовтня в Україні: яке сьогодні свято

Іменинники сьогодні Олексій, Аркадій, Борис, Веніамін, Володимир, Іван, Іларіон, Костянтин, Михайло, Петро, Сергій, Аріадна, Ірина, Софія

1 жовтня в Україні: яке сьогодні свято
Автор Желізняк Олександр в Новини/Соціальна правда

1 жовтня відзначають Міжнародний день людей похилого віку, Всесвітній день вегетаріанства, а в православній церкві вшановують пам’ять преподобної Аріни-мучениці і преподобного Євмена.

Про це повідомляє НАРОДНА ПРАВДА.

Всесвітній день вегетаріанства

World Vegetarian Day був заснований Північно американським вегетаріанським суспільством ще в 1977 році і через рік підтриманий Міжнародним вегетаріанським союзом. Цей щорічний свято покликане підвищити інформованість широкого загалу про переваги вегетаріанського способу життя, як з боку здоров’я і екології, так і з етичної точки зору.

Аринин день

Наші предки вважали, що якщо на Аріну журавлі полетять, то на Покров (14 жовтня) треба чекати першого морозу, а якщо їх не видно, то до Артем’єва дня (2 листопада) мороз чи не вдарить, сльота простоїть.

Міжнародний день людей похилого віку

У 1990 році Генеральна Асамблея ООН постановила вважати 1 жовтня Міжнародним днем людей похилого віку. Спочатку цю дату стали відзначати в Європі, потім в Америці, а в кінці 1990-х років уже в усьому світі. 1 жовтня у багатьох країнах проходять різні фестивалі, організовувані асоціаціями в захист прав літніх людей, конференції і конгреси, присвячені їх правам і їх ролі в суспільстві.

Міжнародний день музики

International Music Day відзначають з 1975 року. Свято було засновано з ініціативи Міжнародної музичної ради при ЮНЕСКО двома роками раніше на 15-й Генеральній асамблеї IMC в Лозанні.
Одним з ініціаторів установи Міжнародного дня музики став композитор Дмитро Шостакович.

Також в цей день святкується:

День саке в Японії,
День прославлення преподобної Єфросинії Суздальської,
День кави у Відні,
День об’єднання Камеруну,
День незалежності Нігерії,
День незалежності Республіки Кіпр,
День вчителів та наставників в Узбекистані,
День утворення Китайської Народної Республіки.

Нагадаємо, 5 жовтня відзначають всесвітній день вчителя. В Україні також є і свій День працівників освіти, який в 2019 році припадає на 6 жовтня. Красиві привітання та листівки на день вчителя.

Джерело: Народна Правда