Кількість загиблих і поранених може збільшитися в 5 разів: на Донбасі дозволили вогонь у відповідь

Кількість загиблих і поранених може збільшитися в 5 разів: на Донбасі дозволили вогонь у відповідь
Автор Романова Марі в Новини/Соціальна правда

Українським військовим в зоні ООС на Донбасі дозволили відкривати вогонь у відповідь на обстріл проросійських бойовиків. На передову повернуті контрснайперські групи ЗСУ, а на аеродромах до виконання бойових завдань підготували ударні безпілотники.

Loading...

Як повідомив у себе в Facebook журналіст Олексій Годзенко, головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний зняв заборону на відкриття вогню у відповідь на обстріли бойовиків “Л/ДНР”.

“Сегодня” пише , що офіцери ЗСУ отримали наступні вступні:

  • знищувати ворога можна і потрібно, рішення про відкриття вогню приймає командир без звернення “наверх”. Для ліквідації противника дозволяється використовувати усу доступне озброєння;
  • ударні безпілотники Bayraktar TB2 доставлені зі складів на аеродроми. Військовим необхідно бути готовим до використання дронів для виконання бойових завдань.
  • з командно-спостережних пунктів потрібно прибрати усі зайві журнали і документацію, яка сама себе дублює, залишивши тільки необхідну.

Крім того, Залужний в одному з інтерв’ю повідомляв, що на лінію фронту повернули контрснайперські  групи ЗСУ. Він також додавав, що українські снайпери забезпечені гвинтівками, тепловізорами, камерами нічного бачення і радарами.

Колишній заступник начальника Генерального штабу ЗСУ, екс-глава Штабу АТО Ігор Романенко пов’язує посилення української армії на Донбасі з проведенням стратегічних командно-штабних навчань України і НАТО “Об’єднані зусилля – 2021”, які почалися 20 вересня. Незважаючи на те, що маневри проходять у Львівській області, в рамках навчань посилюється обороноздатність і на Донбасі.

За його словами, спільні навчання з НАТО і посилення оборони на Донбасі повинні показати Росії, що Україна готова дати відсіч у разі прийняття Москвою рішення про посилення агресії щодо України.

У той же час військовий експерт Сергій Грабський впевнений, що передумов для військової атаки з боку Росії в даний час немає. На його думку, зміцнення оборони на Донбасі – це повернення ЗСУ до логіки ведення бойових дій:

“Заборона вогню було помилкою керівництва ЗСУ. Таке абсурдне рішення не призвело до зменшення кількості ворожих обстрілів, а лише до ослаблення наших позицій і втрат військовослужбовців”.

Експерт зазначає, що після зміни головнокомандувача в ЗСУ вирішили відновити статус-кво армії і забезпечити безпеку військових.

Політолог Володимир Цибулько каже, що війська на Донбасі повертаються до повноцінної служби. Політолог також упевнений, що зміцнення оборони на Донбасі не пов’язане з побоюваннями щодо атаки з боку Росії.

Політолог Вадим Карасьов упевнений, що сьогодні немає небезпеки вторгнення військ РФ на Донбас. Однак експерт не виключається, що атаки на ЗСУ можуть посилитися з боку бойовиків “Л/ДНР”.

“Росія зараз нападати не буде, а ось сепаратисти можуть частіше відкривати вогонь. Після участі жителів ОРДЛО у виборах до Держдуми РФ на непідконтрольних Донбасі посилилася радикалізація. Надихнувшись участю в політичному житті Росії,” Л/ДНР “можуть підсилити наступ. До їх стримування і готується ЗСУ”, – говорить нам Карасьов.

При цьому військовий експерт Олег Стариков передбачає, що зміцнення підрозділів ЗСУ не гарантує безпеку українських воїнів, а навпаки, може призвести до ще більших втрат:

“З вогнем посилиться протистояння. Кількість загиблих і поранених може збільшитися в 5 разів”.

На території тимчасово окупованого Донбасу місцеві «влади» перешкоджають звільненню тих військовослужбовців, чий контракт закінчується.

На Донбас пішла чергова партія гуманітарної допомоги. Вантаж передали від Управління верховного комісара ООН у справах біженців.

Джерело: Народна Правда
загрузка...