Колишній президент Франції Ніколя Саркозі засуджений до року в’язниці, але за ґрати його не відправлять

Колишній президент Франції Ніколя Саркозі засуджений до року в’язниці, але за ґрати його не відправлять
Автор Романова Марі в Закордонна правда/Новини

Колишній президент Франції Ніколя Саркозі визнаний винним в незаконному фінансуванні своєї виборчої кампанії в 2012 році і засуджений до року позбавлення волі.

Loading...

Про це повідомляє ВВС.

При цьому видання пише, що цей рік Саркозі проведе не в тюрмі – суд дозволив йому відбувати покарання вдома, але при цьому зобов’язав носити електронний браслет. Крім того, відомо, що адвокат Саркозі Тьєррі Ерзог намір оскаржити рішення. Таким чином, колишній президент Франції залишиться на волі до розгляду апеляції.

Суддя Каролін вігье заявила, що Саркозі знав про максимальну законної сумі витрат (на президентську кампанію), при цьому його двічі попереджали про перевитрати, однак він продовжував діяти, як і раніше.

Прокуратура вимагала для 66-річного Саркозі рік в’язниці, включаючи шість місяців умовного тюремного ув’язнення.

Відзначимо, у Франції це не втомлюються називати “Бігмаліон” – від назви піар-компанії, яка допомагала Саркозі і ще 13 фігурантам оформляти підроблені рахунки для прикриття перевитрати на численні агітаційні мітинги. Вирок для Саркозі став другим.

1 березня 2021 року суд засудив Саркозі до трьох років ув’язнення у так званій справі про прослуховування 2014 року. Він і його адвокат Тьєррі Ерзог були визнані винними в спробі отримати у прокурора Жильбера Азібера незаконним способом інформацію про розслідування іншої справи – про, можливо, незаконне фінансування президентської кампанії 2007 року з боку дочки засновника компанії L’Oreal Ліліан Бетанкур.

За версією слідства, Саркозі і Ерзог обіцяли Азіберу в обмін на інформацію посаду в Монако, але не виконали цю обіцянку. У прокуратурі, проте, епізод розцінили як прояв корупції.

 

 

Джерело: Народна Правда
загрузка...