Нові тарифи на комуналку, пенсії і призов: що зміниться для українців у жовтні

Нові тарифи на комуналку, пенсії і призов: що зміниться для українців у жовтні
Автор Романова Марі в Економічна правда/Новини

У жовтні на пенсіонерів очікують додаткові виплати, можливо підвищаться тарифи на опалення і газ, а на юнаків чекає осінній призов.

“Сегодня” пише, що з 1 жовтня 2021 року пенсіонерам у віці 75-80 років будуть додатково виплачувати 400 грн. Мінімальний розмір пенсій для них буде встановлено на рівні 2500 грн.

Loading...

Збільшення на 50% соціальних нормативів споживання газу, води та електроенергії для одержувачів субсидій залишиться в силі, але тільки для тих, хто виявиться в червоній зоні карантину. Для інших уряд скасує “карантинні норми”.

З 1 жовтня 2021 року в Україні тарифи на опалення збільшаться до 40%. Все буде залежати від населеного пункту. Середньозважена вартість однієї гігакалорії тепла буде на рівні 2151,77-2433,90 грн / кв. м.

А тариф на гаряче водопостачання складатиме 109,55-122,17 грн / куб. м.

Ціни на газ відрізняються в залежності від регіону і тривалості укладених контрактів. Наприклад, киянам пропонують газ більше ніж по 30 гривень, а в Дніпрі по 12 гривень.

“КіевГазЕнерджі” продає газ по 30,50 гривень за кубометр;
“ТАС Енергія країни” – 30,06 гривень;
YASNO, місячний тариф в Києві, Дніпрі та Донецької області – 12 гривень;
“Галнафтогаз” – 7,99 гривень;
“Полтавагаз збут” – 19,80 гривень.

Але не всі постачальники встановлюють місячні тарифи. Деякі залишили лише річні пропозиції. Базові річні фіксовані ціни, як і раніше, будуть коливатися від 7,80 до 13,50 гривень за кубометр.

Більшість компаній встановили річні ціни до дев’яти гривень за кубометр. Кілька компаній пропонує річний тариф нижче восьми гривень, зокрема, ГК “Нафтогаз України” – 7,96 гривень за кубометр.

Кабмін знижує з 1 жовтня ціни на електроенергію, але лише для тих, хто вживає менше фіксованих обсягів.

Як зміняться тарифи:

для домогосподарств, які споживають менше 250 кВт * год, будуть знижені до 1,44 грн за кВт (зараз 1,68 грн);
для тих, хто споживає понад 250 кВт * год на місяць, тарифи залишаються без змін.
До слова, з 1 січня 2021 року в Україні скасовано дію пільгового тарифу на електроенергію для населення на перші 100 кВт * год на місяць. Тоді почала діяти єдина ціна на весь обсяг місячного споживання – 1,68 грн за кВт * год.

Також в силу вступає закон, який вводить адміністративну відповідальність для водіїв за недостовірні відомості про масу або габариті вантажу, що перевозиться. Закон введено для збереження доріг від руйнування.

Також водіїв штрафуватимуть за невиконання вимог про зупинку автомобіля.

Крім того, з 1 жовтня в Україні стартує призов на строкову військову службу. Триватиме він до 31 грудня 2021 року. Під заклик потрапляють чоловіки віком від 18 до 27 років, які не мають права на відстрочку.

Кінець 2021 року готує українцям сюрпризи: зростання цін, зміни пенсійних виплат і заробітної плати, під питання також тарифи на опалення.

В Україні можуть з’явитися платні дороги. Наприклад, на трасі «Київ-Одеса» доведеться заплатити до півтора тисячі гривень. Платити, правда, потрібно буде далеко не всім.

Джерело: Народна Правда
загрузка...