Виверження вулкана на Канарах: розплавлена лава йде в океан, людей попередили про отруйні гази

Виверження вулкана на Канарах: розплавлена лава йде в океан, людей попередили про отруйні гази
Автор Романова Марі в Закордонна правда/Новини

Лава вулкана Кумбре-В’єха  на Канарських островах 28 вересня дісталася океану. Контакт із солоною водою спровокував викиди шкідливих газів. Влада розширила периметр заборони пересування на узбережжі, жителів трьох прибережних міст евакуювали.

Про це повідомляє ВВС.

Loading...

Нагадаємо, в результаті виверження, яке почалося 19 вересня, вже знищено близько 600 будинків, понад 6 тисяч осіб були евакуйовані. Незважаючи на те, що Кумбре-В’єха вважається одним з найактивніших вулканів на Канарських островах, в останній раз він прокидався 50 років тому.

Зараз експерти побоюються, що виверження може тривати ще кілька тижнів або місяців.

Фахівці Іспанського інституту океанографії стежать за просуванням лави. За їх словами, біля вулкана “утворюється вражаюче родовище висотою понад 50 метрів”, яке продовжує зростати. Станом на 30 вересня лава вже перебувала на відстані від 800 до 1000 метрів від узбережжя.

Відзначимо, коли лава вулкана стикається з солоною водою, утворюються великі стовпи водяної пари, тому що велика частина морської води випаровується – це пов’язано з великим тепловим контрастом: лава має температуру понад 900 ° C, а вода близько 23 ° C. В результаті може відбуватися викид шкідливих газів.

Професор геології Університету Лас-Пальмас-де-Гран-Канарія Мундо Хосе Мангас пояснює, що вода містить хлориди, сульфати, карбонати, фтор і йод, токсичні гази будуть випаровуватися: “Вони можуть викликати роздратування шкіри, очей і дихальних шляхів”.

Як повідомлялося раніше, вулкан Кумбре-В’єха, розташований на острові Ла-Пальма на Канарських островах, припинив виверження і викид диму з попелом. Район Тодоке, в якому проживало близько 1200 осіб, був одним із перших, які постраждали від виверження вулкана. Потік лави пройшов крізь нього і зруйнував більшу частину будинків. Серед зруйнованих будівель є і старовинна церква, парафіяльний священик якої встиг врятувати реліквії.

Влада Іспанії оголосила острів Ла Пальма зоною катастрофічного лиха через виверження вулкана. Уряд готує спеціальний план по відновленню постраждалих територій.

Джерело: Народна Правда
загрузка...