Львів уже “червоний”, а Харківська область може опинитися у “червоній” зоні завтра: ситуація з COVID-19 погіршується

Львів уже “червоний”, а Харківська область може опинитися у “червоній” зоні завтра: ситуація з COVID-19 погіршується
Автор Желізняк Олександр в Карантин в Україні/Новини

Захворюваність на COVID-19 в Україні неухильно зростає і ситуація в областях погіршується. Наприклад, в Одесі закінчилися місця в лікарнях для реанімації важких пацієнтів з COVID-19.

Локдаун в Україні не оголошують, але цілий ряд міст вже близький до “червоної” зони карантину.

Про те, що місто вже “почервоніло” заявив міський голова Львова Андрій Садовий. За його словами, Львів вже входить в “червону” зону адаптивного карантину, адже спостерігається серйозне зростання захворюваності на COVID-19.

“Ми “червоної” зони не уникнемо, ми вже в неї входимо. Думаю, через кілька днів питання стоятиме жорсткіше, тому що є зростання захворюваності. За кількістю людей, які мають позитивний ПЛР-результат, динаміка негативна, також велике завантаження по лікарнях”, – цитує його Львівська міська рада.

Він також додав, що на сьогодні в місті госпіталізовано 372 осіб з COVID-19:

“За останню добу було госпіталізовано 35 осіб, а не виписано нікого. Така динаміка зберігається останні 2 дні. Також ми відкриваємо для прийому хворих на COVID 8-у лікарню. Як правило, тяжкі стани у людей, які не хворіли і не вакциновані”.

Другий день поспіль перевищені три епідеміологічних показника (виявлення нових випадків, рівень госпіталізації та завантаженість ліжок з киснем), за якими визначають зону карантину, в Харківській області. З цієї причини завтра регіон може перейти в “червону” зону.

“Коефіцієнт виявлення перевищено два дні поспіль, і на сьогодні становить 21,4% при критичному 20%. За рівнем госпіталізації, при критичному 60% ми маємо сьогодні 68,8%. Цей показник також перевищено другий день поспіль”, – цитує директора Харківського обласного центру контролю і профілактики хвороб Любов Махота видання “Об’єктив”.

Лікарняні ліжка з киснем заповнені сьогодні на 70,1%, тоді як критичний рівень – 65%.

Нагадаємо, для переходу в “червону” зону карантину потрібно, щоб два показника були перевищені два дні поспіль. Якщо завтра ситуація не покращиться, Держкомісія ТЕБ та НС розгляне питання перекладу Харківської області в “червону” зону.

Глава Головного управління Госпродпотребслужби в Києві Олег Рубан в коментарі РБК-Україна, заявив, що Київ має ризики потрапляння в “помаранчеву” зону:

“Стосовно “помаранчевої” зони, це прогнозована ситуація і, дійсно, Київ має ризики потрапляння в “помаранчеву” зону, але сьогодні таких індикаторів ще немає. Усі заходи вживаються стосовно посилення вакцинації всіх категорій населення вісімнадцять плюс по всім сферам бізнесу”.

Як повідомлялося раніше, люди похилого віку, які погодилися вакцинуватися проти COVID-19, мають більш надійний захист від інфекції, ніж ті, хто просто перехворів.

Відеохостинг YouTube буде блокувати контент, спрямований проти вакцинації. Дезінформація про щеплення проти коронавірусу переростає в уявлення про вакцини в цілому.

Джерело: Народна Правда