Відставка Разумкова: коли відбудеться голосування і хто його замінить

Відставка Разумкова: коли відбудеться голосування і хто його замінить
Автор Романова Марі в Новини/Політична правда

Рада може проголосувати за включення питання про відставку спікера ВР Дмитра Разумкова до порядку денного 5 жовтня, вирішальне голосування може відбутися в четвер.

Loading...

Про це йдеться в матеріалі РБК-Україна.

Видання зазначає, що Разумков при бажанні може спробувати затягти цю історію, звично апелюючи до регламенту ВР, в якому говориться, що за два дні до голосування за відставку спікера депутатам повинні бути представлені звіти Рахункової палати і самого спікера. Два дні до четверга – це як раз вівторок, а на підготовку цих звітів теж потрібен час.

У президентській команді розраховують, що подібні процедурні моменти особливою проблемою не стануть, і главу ВР все ж замінять в цей четвер. Голосів за це, за попередніми оцінками, має вистачити.

В “Слузі народу” вважають, що всередині їх фракції відставку спікера підтримають близько 205-210 депутатів. Голоси, яких не вистачає, як розраховують в президентській команді, додадуть групи “Довіра” і “За майбутнє”. Під питанням – підтримка половини фракції “Голос”.

Наступник Разумкова на посаді давно відомий – це перший віце-спікер Руслан Стефанчук. Його крісло, в свою чергу, може зайняти перший заступник голови фракції “СН” і глава партії влади Олександр Корнієнко.

Додамо, на жовтень і в Кабінеті міністрів очікуються кадрові перестановки. Нардеп від “Слуги народу” Олександр Качура повідомив, що, за настроями всередині фракції, найближчим часом можуть замінити близько 4 або 5 міністрів. Поки що звільнень немає, тому що влада не може знайти заміну.

Під загрозою звільнення:

віце-прем’єр з питань стратегічних галузей промисловості Олег Уруський,

міністр соцполітики Марина Лазебна,

міністр оборони Андрій Таран,

міністр захисту навколишнього середовища Роман Абрамовський,

перший віце-прем’єр – міністр економіки Олексій Любченко.

Президент України Володимир Зеленський прокоментував процедуру відставки голови Верховної ради Дмитра Разумкова. Як зазначив лідер країни, це питання внутрішньофракційне.

Фракція партії “Слуга народу” зібрала понад 150 підписів за відставку Дмитра Разумкова з посади спікера парламенту. Тепер нардепи зможуть винести це питання на розгляд Верховної Ради.

Джерело: Народна Правда