Денисова: За час російської окупації на Донбасі загинули 14 тисяч українців

Денисова: За час російської окупації на Донбасі загинули 14 тисяч українців
Автор Романова Марі в Новини/Соціальна правда

Восьмирічна окупація Російською Федерацією українських територій призводить до системних порушень прав людини. За цей час на сході України загинули майже 14 тисяч українців.

Loading...

Про це повідомила омбудсмен Людмила Денисова.

“Через порушення права на життя та безпеку на Сході України загинуло майже 14 тисяч громадян України, серед них 4 тисячі цивільних осіб, в тому числі 152 дитини. 34 тисячі поранені. Це продовжується кожного дня”, – пише вона в Facebook.

Денисова також додала, що незгода з діями окупантів, проукраїнська політична або громадянська позиція наших співгромадян стають підставою для переслідування і порушення права на свободу і особисту недоторканність.

“За політично та релігійно-вмотивованими звинуваченнями 121 громадянин України перебуває в ув’язненні в тимчасово окупованому Криму та Російській Федерації, зокрема 86 кримських татар. 71 особу вже засуджено на тривалі терміни. У незаконному ув’язненні на тимчасово окупованих територіях Донецької та Луганської областей перебуває 296 громадян України, з них: 252 цивільні особи (у тому числі 4 волонтери), 44 військовослужбовці”, – говорить вона.

Окремо Денисова підкреслила, що жителі тимчасово окупованих територій України позбавлені права на освіту і отримання інформації рідними українською та кримськотатарською мовами. Крім того, агресор проводить активну інформаційну пропаганду, викорінює все українське, знищує національну ідентичність українців і кримських татар.

Головне управління розвідки Міноборони повідомляє , що на Донбасі бойовики готуються активізувати обстріли – таємно завозять на окуповані території додаткове озброєння і боєприпаси.

Українським військовим в зоні ООС на Донбасі дозволили відкривати вогонь у відповідь на обстріл проросійських бойовиків. На передову повернуті контрснайперські групи ЗСУ, а на аеродромах до виконання бойових завдань підготували ударні безпілотники.

Джерело: Народна Правда
загрузка...