Ціна на нафту стрімко зростає: на українців чекають неприємності

Ціна на нафту стрімко зростає: на українців чекають неприємності
Автор Желізняк Олександр в Економічна правда/Новини

Нафта у світі дорожчає і це обов’язково позначиться на українцях. Так, днями Мінекономіки оприлюднило нові розрахунки середньої вартості бензину і дизельного палива, від якої АЗС можуть встановлювати свою націнку – граничні ціни підняли.

Відзначимо, 4 жовтня міністри країн групи ОПЕК+ підтвердили план по збільшенню нафтовидобутку в листопаді. Видобуток хочуть наростити на 400 тисяч барелів на добу замість запропонованого збільшення на 800 тисяч. Як повідомляв Інтерфакс, вартість грудневих ф’ючерсів на нафту Brent на лондонській біржі ICE Futures у вівторок склала $ 81,47 за барель, що на $ 0,21 (0,26%) вище за ціну на закриття попередньої сесії. За підсумками торгів у понеділок ці контракти подорожчали на $ 1,98 (2,5%) – до $ 81,26 за барель, максимуму з 16 жовтня 2018 року.

Ціна ф’ючерсів на нафту WTI на листопад на електронних торгах Нью-йоркської товарної біржі (NYMEX) досягла до цього часу $ 77,72 за барель, що на $ 0,1 (0,13%) вище підсумкового значення попередньої сесії. Напередодні вартість цих контрактів збільшилася на $ 1,74 (2,3%) – до $ 77,62 за барель, що є найвищим значенням на закриття ринку з 11 листопада 2014 року.

Подорожчання нафти в світі не зможе обійти стороною Україну. Обозреватель зазначає, що 4 жовтня була призначена нова максимальна ціна на бензин А-95 на АЗС – 31,50 грн за літр, а на дизпаливо – 30,23 грн за літр. Вже наступного дня бензин і дизель на автозаправках подорожчав в середньому на 30-60 копійок – місцями його вартість досягла граничної позначки.

Ціни на газ в Європі продовжують бити рекорди при цьому газові сховища наполовину порожні. Через це в ЄС закриваються підприємства, обмежують тарифи для населення. Українців також чекає криза.

Відзначимо, вартість пального на заправках неухильно зростає. Експерти кажуть , що причиною подорожчання палива стали не ринкові фактори, а державне регулювання, запроваджене навесні нинішнього року.

Джерело: Народна Правда
Теги: