Робота за кордоном: які вакансії і зарплати пропонують українцям

Робота за кордоном: які вакансії і зарплати пропонують українцям
Автор Желізняк Олександр в Економічна правда/Новини

В Україні найлегше працевлаштуватися будівельником в Києві, Одесі та Харкові – в цих містах роботодавці розміщують більшість вакансій за цією спеціальністю. Однак навіть найвищі зарплати в Україні не можуть конкурувати з європейськими, де ці суми найчастіше є стартовими.

Про це Обозревателю повідомила керівник відділу по роботі з партнерами сайту з пошуку роботи Jooble Олена Кірільєвніна.

Вона звернула увагу на істотну різницю в зарплатах будівельників як в самій Україні, так і між нашою та іншими країнами:

13-35 тис. гривень в Україні залежно від регіону;

35-50 тис. гривень за кордоном.

Крім того, найбільше будівельників роботодавці шукають на повний робочий день. Серед вимог – досвід роботи, пунктуальність і відсутність шкідливих звичок.

Кого ще звуть за кордон?

У вересні в Німеччині відкрилися тисячі вакансій для українців. Наприклад, різноробочим пропонують зарплату в розмірі близько 50 тис. грн на місяць, а оператору-налагоджувальникові – 110 тис. грн. Одна з основних вимог для вступу на роботу – знання німецької мови.

Влаштуватися на роботу в Німеччині можна по ряду робочих спеціальностей. Серед них:

1. Оператор-наладчик фрезерних і токарних верстатів: від 90 до 110 тис. грн. вимоги:

досвід – 1-3 роки;

налагодження та експлуатація токарного і фрезерного центру з ЧПУ згідно з кресленнями і виробничим планом;

виготовлення деталей шляхом механічної обробки на ЧПУ верстатах;

контроль якості продукції та заповнення виробничої документації;

ефективний вибір і дотримання технології виробництва.

2. Забійник (м’ясник) в Німеччині може заробляти 59,4 тис. грн. Вимоги: наявність відповідного диплома про освіту з кваліфікацією м’ясної промисловості, наприклад, технолог з виробництва та переробки продукції тваринництва, технолог з виробництва м’ясних продуктів і т.п. (обов’язкова умова), знання німецької мови (бажано).

3. Водій-міжнародник категорії Е – 64 тисячі грн. вимоги:

наявність водійських прав категорії С Е;

знання режиму праці і відпочинку водіїв;

висока самодисципліна – без грубих правопорушень;

обов’язкова наявність АДР;

вік до 55 років.

4. Різноробочі – 50 тисяч гривень. Зарплата складе 8-9 євро за годину. Робота по 8 годин, можуть бути переробки. За місяць – 1600 євро – 50 000 грн.

5. Медична сестра – 42-56 тисячі гривень. Вимоги: знання німецької мови (на рівні B2 / B1 або A2 як виняток). Готовність (при необхідності) довчити його і / або підтвердити її  знання в Goethe Institut або схожому навчальному закладі; медична освіта: медсестра / медбрат або аналогічне медичне; досвід медичної роботи за фахом.

Як повідомлялося раніше , трудова міграція українців може стати справжньою проблемою для економіки країни, коли заробітчани почнуть приймати рішення масово залишатися в іншій країні.

Як ми вже розповідали раніше, в Польщі виявили, що в 2020-му майже 15% українців, які працювали в цій країні, не мали контракту.

Джерело: Народна Правда