Зустріч Зеленського і Путіна: Кремль хоче скасування санкцій, діалогу з “Л/ДНР”, а про Крим забули взагалі

Зустріч Зеленського і Путіна: Кремль хоче скасування санкцій, діалогу з “Л/ДНР”, а про Крим забули взагалі
Автор Романова Марі в Новини/Політична правда

Зустріч президентів України і Росії Володимира Зеленського та Володимира Путіна продовжує залишатися під питанням. Справа в тому, що Кремль направив до Києва свій проект можливих рішень двох лідерів, Україну хочуть змусити зняти санкції, а також почати діалог з “Л/ДНР”.

Про це йдеться в матеріалі “Комерсанта”.

Loading...

Всього в списку 12 потенційних рішень, і майже всі стосуються двосторонніх відносин.

“У Кремлі вважають, що на зустрічі можна було б домовитися про відновлення повноцінних дипломатичних відносин і узгодити повернення послів до Москви і Києва, зняти взаємні торгово-економічні обмеження і скасувати санкції щодо фізичних і юридичних осіб”, – зазначає автор статті.

Більш того, Росія хоче відновити транспортне сполучення між країнами. Окремо стоїть питання про підготовку до 1 грудня 2022 року угоди про транзит і постачання газу на період після 2024 року.

При цьому Крим у російському проекті не згадано, а питання врегулювання конфлікту на Донбасі згадано лише один раз: “У вигляді зауваження про те, що представники Росії в Тристоронній контактній групі і в «нормандському форматі» підтримають будь-які мирні домовленості Києва з владою невизнаних Донецької та Луганської народних республік”.

Судячи з усього, у переговорів майже немає шансів відбутися в найближчому майбутньому.

Президент України Володимир Зеленський заявив , що готовий до зустрічі з президентом РФ Володимиром Путіним тет-а-тет. Втім, він вважає, що оточення російського лідера проти цієї зустрічі, яка може принести “несподіваний результат”.

Колишній президент Грузії, а також екс-глава Одеської ОДА Міхеїл Саакашвілі написав листа українському президенту Володимиру Зеленському, в якому назвав себе «особистим в’язнем Путіна».

Джерело: Народна Правда