Подвійний тариф: деяких українців змусять більше платити за газ

Подвійний тариф: деяких українців змусять більше платити за газ
Автор Романова Марі в Економічна правда/Новини

Українські споживачі можуть при отриманні платіжки за газ виявити, що в квитанції вказано полуторний або подвійний тариф. Це відбувається, якщо постачальник газу не може виконати свої зобов’язання, а споживача перевели до «постачальнику останньої надії» (Нафтогаз).

Loading...

Як говориться в матеріалі Фактів, були випадки, коли такий перехід був заочним – без повідомлення споживача.

Різниця в тарифах у традиційного газопостачальника і постачальника «останньої надії» може відрізнятися в 1,5-2 рази. Так, «Нафтогаз», який став постачальником останньої надії для 600 тисяч домогосподарств, встановив на вересень тариф 12 грн за кубометр, а в жовтні ще раз його перегляне. Тим часом у деяких компаній місячні тарифи на газ становлять близько 7-8 грн за кубометр.

Відзначимо, постачальник останньої надії забезпечує газом споживачів, якщо попередній оператор припинив діяльність, оголосив себе банкрутом або з інших причин не може виконувати зобов’язання. Компанія, яка прийшла на заміну, гарантує поставки протягом 60 днів, а за цей час споживач повинен знайти нового постачальника. Якщо такий не знайдеться, газопостачання буде припинено.

Глава «Нафтогазу України» Юрій Вітренко заявив , що Україна готова продовжити контракт на транзит газу з «Газпромом», але за умови збереження обсягів закупівель компаніями ЄС.

Ціна газу на хабі TTF в Нідерландах 16 вересня впала на 10% до 780 доларів за тисячу кубометрів. Вартість жовтневого ф’ючерсу на біржі ICE Futures знижується після того, як напередодні вона піднялася до рекордних 960 доларів за тисячу кубометрів.

Джерело: Народна Правда