Привласнення землі в Одесі: число підозрюваних зросло до 16

Привласнення землі в Одесі: число підозрюваних зросло до 16
Автор Романова Марі в Економічна правда/Новини

У справі привласнення землі в Одесі оголосили підозри 16 особам. Нагадаємо, серед них і мер Геннадій Труханов, в.о. віце-мера – керуючий справами міськвиконкому Олег Бриндак, директор юрдепартаменту мерії Інна Поповська, колишній прокурор області Олег Жученко, бізнесмен Володимир Галантернік.

Нові подробиці повідомляє прес-служба НАБУ.

Loading...

Їх підозрюють в незаконному заволодінні активами територіальної громади Одеси і легалізації незаконно отриманих доходів. 10 з них є учасниками злочинної організації, інші – співучасники скоєння інших злочинів.

Мова йде про:

 • керівника злочинної організації;
 • Одеського міського голову;
 • голову Постійної комісії з питань комунальної власності Одеської міської ради (ОМР);
 • голову земельної комісії ОМР;
 • керівника юридичного департаменту ОМР;
 • керівника департаменту комунальної власності ОМР;
 • заступника керівника департаменту комунальної власності ОМР;
 • трьох особах, які виконували функції фінансового контролю, юридичного супроводу та координації дій між учасників злочинної організації.

Крім них, про підозру повідомлено ще шести особам, яких учасники злочинної організації залучали до своїх дій.

Серед них:

 • заступник Одеського міського голови,
 • колишній керівник одного з комунальних підприємств,
 • екс-прокурор Одеської області,
 • власники компанії-забудовниці і її топ-менеджери.

Дії підозрюваних кваліфіковані за ч. 1 ст. 255, ч. 4 ст. 28, ч. 2 ст. 364, ч. 5 ст. 191, ч. 3 ст. 209, ч. 4 ст. 368, ч. 3 ст. 369 КК України.

У НАБУ також додали, що низка підозрюваних уже притягнуті НАБУ та САП до кримінальної відповідальності за вчинення інших кримінальних корупційних правопорушень. Як от: купівля за завищеними цінами будівлі заводу «Краян» та нерухомості для збільшення поховань на кладовищі «Західне», що в Одесі.

Як встановило слідство, учасники злочинної організації у змові з іншими особами розробили механізм незаконного заволодіння активами – коштами місцевого бюджету та землею територіальної громади міста Одеси (далі – ОТГ) для її подальшої передачі під забудову. Через ці дії упродовж 2016-2019 рр. ОТГ втратила щонайменше шість земельних ділянок загальною площею 15,9 га та незаконно витратила з місцевого бюджету 131 млн грн. Загальний розмір завданої шкоди за цими епізодами, за результатами експертизи становить  689 млн грн.

НАБУ та САП встановили, що впродовж 2016-2019 рр. земля ОТГ надавалась під забудову за механізмом, встановленим злочинною організації, який передбачав передачу  таких земельних ділянок наперед визначеним компаніям в обхід конкурсу. Це позбавляло місцеву громаду одержання найбільшої економічної вигоди. Натомість гроші, що мали б йти громаді, забудовники на підставі «понятійних договорів» сплачували злочинній організації, яка, в свою чергу, через підконтрольних осіб в Одеській міській раді, забезпечувала ухвалення «потрібного» рішення щодо надання в оренду тієї чи іншої земельної ділянки.

Члени злочинної організації отримували від забудовника реальну ринкову вартість права забудови (в діапазоні 100-200 млн грн по кожній земельній ділянці) і за таку винагороду забезпечували такому забудовнику гарантування Одеською міською радою права на забудову ним земельної ділянки (суперфіцій) фактично задарма.

Нагадаємо, скандальний мер Труханов фігурує в справі про розкрадання 92 мільйонів гривень з бюджету Одеси при купівлі будівлі заводу «Краян».

У 2019 колишній президент Грузії, екс-глава Одеської ОДА Міхеїл Саакашвілі приїхав до Одеси на дебати у «справі Краяну». Спілкуючись з пресою, він показав документ, який підтверджує злочину одеської влади. Екс-глава Одеської ОДА зачитав документи з судового «справи Краяну», які були вилучені у екс-помічниці Труханова , коли той був народним депутатом (на парламентських виборах 2012 року Труханов був обраний народним депутатом України від Партії регіонів по одномандатному мажоритарному виборчому округу № 136 , після Євромайдану «переодягнувся» – вийшов з фракції ПР).

Джерело: Народна Правда
загрузка...