Ціни на газ загрожують Україні нестачею електроенергії, – Галущенко

Ціни на газ загрожують Україні нестачею електроенергії, – Галущенко
Автор Романова Марі в Економічна правда/Новини

Ціни на газ загрожують нестачею електроенергії в Україні. Компанії, які виробляють 25% електроенергії в країні, припинили виробництво через подорожчання газу, що в свою чергу збільшує навантаження на енергосистему.

Таку заяву зробив глава Міненерго Герман Галущенко, пише Обозреватель.

Loading...

“Це втрата 3000 мВт-год встановленої потужності в енергосистемі. Це збільшує навантаження на енергосистему, і державі потрібно приймати швидкі рішення. Потрібно знайти, як додатково компенсувати електроенергію, яка недовиробляється”, – заявив він.

За словами міністра, Україна робить ставку на атомну генерацію. Цієї зими АЕС працюватимуть на рекордній потужності. Одночасно  працюватимуть 14 блоків з 15. За його словами, це допоможе заощадити близько 3 млн тонн вугілля.

“Тариф 1,68 грн (для населення, – ред.) насправді драматично нижче нинішньої ринкової ціни, яка становить близько 4 грн”, – додав Галущенко.

Раніше прем’єр-міністр Денис Шмигаль заявляв , що газу в підземних сховищах достатньо, щоб пройти зиму.

Ціни на газ в Європі продовжують бити рекорди при цьому газові сховища наполовину порожні. Через це в ЄС закриваються підприємства, обмежують тарифи для населення. Українців також чекає криза – ціна на газ не буде змінюватися до травня 2022, але ось ціни на продукти та послуги серйозно виростуть.

Джерело: Народна Правда
загрузка...