Українців попередили про сезонне подорожчання продуктів: скільки платитимемо

Українців попередили про сезонне подорожчання продуктів: скільки платитимемо
Автор Романова Марі в Економічна правда/Новини

Продукти в Україні з кожним днем все більше дорожчають. Зокрема, дорожчає м’ясо та деякі овочі.

Loading...

Про це повідомляють “Коментарі”.

Аналітик асоціації “Український клуб аграрного бізнесу” Світлана Литвин пояснила, що у вересні 2021 року ціна на соняшникову олію і цукор майже не змінилася. Більш того, цукор навіть знизився на 2%. Тепер 1 кг цукру коштує близько 27,60 грн, а соняшникова олія – 68,50 грн за один літр. А очікування хороших врожаїв на насіння соняшнику та цукрових буряків дає підстави для стабілізації ціни.

“Протягом вересня 2021-го відчутно зросли ціни на різні види м’яса. Станом на початок жовтня, в порівнянні з початком вересня, збільшилися роздрібні ціни на яловичину – зросли на 12% (близько 179,50 грн / 1 кг), курятину на 6% (105 грн / кг) і свинину на 4% (122,20 грн / кг) “, – говорить Світлана Литвин.

За її словами, основною причиною такого зростання стало скорочення поголів’я великої рогатої худоби (ВРХ), свиней і птиці через значне подорожчання зернових культур і кормів.

Крім того, для певної категорії існує сезонне зростання цін. Наприклад, для овочів “борщового набору”. Це пов’язано із закінченням збору врожаю. На капусту білокачанну зросла вартість на 19% до 7,05 грн, ціна буряка – на 14% до 7,30 грн / кг, цибулі – на 12% до 9,05 грн / кг, картоплі – на 9% до 11,45 грн / кг.

Сезонність вплинула і на ціни на курячі яйця, протягом вересня вона виросла на 8% і становить близько 35,20 грн за 10 штук.

“Саме через фактор сезонності також змінюються ціни на яблука і яйця. За останні місяці роздрібна ціна на яблука знизилася на 23%, і на початок жовтня складає близько 11,90 грн / кг. Зараз спостерігається максимальна пропозиція яблук завдяки розпалу збору врожаю, тому на прилавки потрапляють в достатній кількості яблука за невисокою ціною, які не придатні до тривалого зберігання або у виробників немає можливості їх зберігати, що і призвело до зниження ціни”, – пояснила Литвин.

Як повідомлялося раніше , в Україні серйозно подорожчає сир . Деякі великі оператори мають намір в жовтні збільшити ціну на сир на 5%. Таким чином на полицях в магазинах вже не можна буде побачити сир дешевше 220 грн / кг.

Ціни на продукти і послуги, які споживають і якими користуються українці, найближчим часом будуть тільки дорожчати через зростання цін на сировину і матеріали, з яких вони виробляються.

Джерело: Народна Правда
загрузка...