У Держстаті розповіли про ціни на продукти в Україні: що подорожчало за рік майже на 90%

У Держстаті розповіли про ціни на продукти в Україні: що подорожчало за рік майже на 90%
Автор Желізняк Олександр в Новини

В Україні ціни на продукти харчування значно зросли за рік, і подорожчання на певні групи товару злетіли на 70-88%. Однак тенденція до подорожчання – не загальна, і дещо на прилавках магазинів таки знизилося в ціні.

Про це свідчать дані на сайті Держстату України.

Loading...

Так, базовий індекс споживчих цін у цьому вересні у порівнянні з серпнем склав 101,3%, а з початку 2021 року – 105,5%. У відомстві також поінформували, що інфляція на споживчому ринку за один місяць (у вересні у порівнянні з серпнем) становила всього 1,2%, з початку року – 7,5%. Схожа картина і з базовою інфляцією: 1,3% і 5,5% відповідно. Але що ж із цінами?

Як змінилися ціни на продукти за місяць: На споживчому ринку у вересні ціни на продукти харчування та безалкогольні напої зросли на 1,1%. Найбільше подорожчали яйця – на 13,6%. На 3,7-1,1% зросли ціни на сало, овочі, молоко та молочні продукти, м’ясо та м’ясопродукти, масло, хліб. Разом з тим на 3,4-0,1% подешевшали фрукти, соняшникова олія, цукор. Ціни на алкогольні напої та тютюнові вироби підвищилися на 0,8%, що пов’язано з подорожчанням тютюнових виробів на 1,1%.Зміна цін на продукти за рік: Цукор подорожчав найбільше, і кіло додало в ціні 88%. Значне підвищення вартості й у соняшникової олії – на 71,7%. Яйця подорожчали на 60,7%. Хліб став дорожчим на 17,2%. М’ясо та м’ясопродукти подорожчали на 12,3%. Вершкове масло стало дорожче на 10,9%. Молоко збільшилося в ціні на 8,7%. Сир і сир – на 7,9%. Риба подорожчала на 7,4%. Овочі стали дорожче всього на 1,7%. А ось фрукти подешевшали – їх ціна знизилася на 3,5%.

У Держстаті розповіли про ціни на продукти в Україні: що подорожчало за рік майже на 90%

Як змінилися ціни на продукти в Україні (фото: скрін ukrstat.gov.ua)

Нагадаємо, перед цим експерти розповіли, що буде з цінами на соняшникову олію в Україні.

Також ми писали, що в Україні злетить у ціні хліб і назвали, скільки коштуватиме до кінця 2021-го.

Джерело: Народна Правда
загрузка...