11 жовтня в Україні: яке сьогодні свято

Іменинники сьогодні: Олександр, Олексій, Анатолій, Валентин, Василь, В'ячеслав, Георгій, Григорій, Іван, Іларіон, Ілля, Ісаакій, Кирило, Макар, Марк, Матвій, Мойсей, Прохор, Сергій, Федір, Ганна, Марія, Тетяна, Афанасій , Уляна, Єфрем

11 жовтня в Україні: яке сьогодні свято
Автор Желізняк Олександр в Новини/Соціальна правда

11 жовтня у світі святкують день дівчаток, день боротьби з ожирінням, а в церкві вшановують пам’ять преподобного Харитона Сповідника.

НАРОДНА ПРАВДА зібрала цікаву інформацію про цей день.

Міжнародний день дівчаток

Міжнародний день дівчаток був проголошений Генеральною Асамблеєю ООН у грудні 2011 року в знак визнання прав дівчаток. Ця дата закликає зосередити увагу на необхідності вирішення проблем, з якими стикаються дівчата у всьому світі, і заохочувати розширення прав та можливостей дівчат і здійснення їх прав.

Всесвітній день боротьби з ожирінням

Всесвітня організація охорони здоров’я в 1997 році визнала той факт, що ожиріння переросло в епідемію глобального характеру. Починаючи з цього моменту, лікарі проводять інтенсивну кампанію по інформуванню населення про проблему надмірної ваги та ожиріння, роз’яснюючи людям причини, що призводять до ожиріння, інформуючи про наслідки ожиріння, а також про заходи по його профілактиці та способи лікування.

У багатьох країнах світу у другу п’ятницю жовтня (в 2019 році це 11 жовтня) відзначають Всесвітній день яйця. Яйця — найуніверсальніший продукт харчування, вони популярні в кулінарії всіх країн і культур.

11 жовтня в церкві вшановують пам’ять преподобного Харитона Сповідника. Харитон був родом з Іконії. У своєму рідному місті постраждав під час гоніння на християн, його запроторили у темницю, а наступний імператор звільнив.

Також у цей день вшановують пам’ять преподобного Пимена багатохворобливого Печерського, що допомагає при різних захворюваннях, а також преподобного Антонія Києво-Печерського – засновника Києво-Печерської лаври.

День Осіннього Миколи – наші предки в цей день варили мед.

Нагадаємо, 10 жовтня відзначали Всесвітній день психічного здоров’я, день боротьби зі смертною карою, а в Україні – День працівників стандартизації і метрології.

Джерело: Народна Правда