Карантин в Україні: в червону зону можуть перевести 4 області

Карантин в Україні: в червону зону можуть перевести 4 області
Автор Желізняк Олександр в Коронавірус/Новини

Міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко заявив, що нинішня хвиля COVID-19 почалася раніше, ніж прогнозували у відомстві, за інтенсивністю вона вже наближається до показників осені 2020 року. При цьому 95% нових випадків COVID-19 в Україні припадають на штам «Дельта».

Про це повідомляє верифікований Міністерством охорони здоров’я Telegram-канал “Коронавірус_інфо”.

Через штам «Дельта» симптоми у інфікованих осіб можуть тривати 7-8 днів. За його словами, після цього різко знижується сатурація кисню з 92% до 70%, і хворі потребують штучної вентиляції легень.

Карантин в Україні: в червону зону можуть перевести 4 області

Керівник Центру економіки охорони здоров’я KSE Юрій Ганіченко прогнозує, що в Україні найближчим часом можуть з’явитися “червоні” зони адаптивного карантину. Найбільший ризик потрапляння в неї мають чотири області. Як говориться в матеріалі РБК-Україна, “антилідером” по динаміці і рівню госпіталізації з COVID-19 є Херсонська область – через перевищення цих двох показників регіон в найближчі дні можуть перевести в “червону” зону. Крім того, в Сумській області три дні поспіль вже перевищені три епідемічних індикатора. Також два показника протягом трьох днів вище граничного в Житомирській і Донецькій областях. Високий ризик входження в червоний рівень зараз у чотирьох регіонів – Харківської, Херсонської, Житомирської та Сумської областях.

Станом на 7 жовтня, за кількістю нових випадків COVID-19 Україна посідала вже 7 місце в світі і 4 – серед країн Європи. Також Україна перебувала на 6 місці серед країн світу за кількістю нових летальних випадків від COVID-19 і на 3 – серед європейських країн.

Ситуація з COVID-19 в Україні продовжує погіршуватися, напередодні добова захворюваність підскочила. Харків став одним з перших міст, де посилюють карантин через захворюваність. Заклади масового перебування людей зможуть працювати, якщо 100% персоналу вакциновані, при 50% заповнюваності зали, відвідувачі повинні мати COVID-сертифікати. А в Мелітополі Запорізької області заборонили проїзд в транспорті без негативного тесту на COVID-19 або довідки про вакцинацію.

Джерело: Народна Правда