Паливний колапс: з 16 жовтня Україна може залишитися без дизельного палива

Паливний колапс: з 16 жовтня Україна може залишитися без дизельного палива
Автор Романова Марі в Економічна правда/Новини

Нафтогазова Асоціація України звернулася до прем’єр-міністра з проханням до 15 жовтня виправити дві, на їхню думку, критичні помилки, які були допущені при внесенні змін до техрегламенту для світлих нафтопродуктів. Через ці помилки в Україні може статися гострий дефіцит чистих бензинів, а з 16 жовтня країна і зовсім може залишитися без дизельного палива.

Про це йдеться в повідомленні прес-служби асоціації.

Loading...

У повідомленні говориться, що перша помилка полягає у відсутності в техрегламенті показника “граничної температури фільтрування” для зимового і арктичного видів ДТ. В такому випадку проведення відповідності ДП вимогам техрегламенту і оформлення паспорта якості палива стає неможливим.

У НАУ пояснюють, що з 16 жовтня 2021 року імпортери і вітчизняні виробники не зможуть продавати зимовий ДП, а продаж літнього ДП з 16 жовтня буде заборонено в зв’язку з закінченням літнього періоду (з 16 квітня по 15 жовтня). Таким чином без ДП можуть залишитися оборона, Держрезерв, державні і комунальні служби, промислові та приватні споживачі.

Друга помилка стосується бензинів. У НАУ пояснюють, при внесенні змін до того ж техрегламенту була введена нова класифікація бензину без вмісту біоетанолу – Е0. При цьому, крім опису такого бензину, необхідно було також прописати порядок його маркування, чого не було зроблено. В результаті бензин Е0 як би існує (є його опис, вимоги до фізико-хімічними показниками), а як він повинен бути маркований в паспортах якості, в техрегламенті не вказано.

Припинити постачання і продаж безбіоетанольного бензину неможливо, бо це створить його гострий дефіцит для всіх споживачів. В результаті чого найбільше може постраждати оборона і Держрезерв, бо для довгострокового зберігання необхідно купувати виключно чистий (безбіоетанольний) бензин.

Таким чином, такий бензин продається з ризиками отримання величезних штрафів за формальні невідповідності в документах, що виникли в зв’язку з допущеною в технічному регламенті помилкою.

Як повідомлялося раніше, нафта у світі дорожчає і це обов’язково позначиться на українцях. Так, днями Мінекономіки оприлюднило нові розрахунки середньої вартості бензину і дизельного палива, від якої АЗС можуть встановлювати свою націнку – граничні ціни підняли. Подорожчання нафти в світі не зможе обійти стороною Україну.

Влада Каліфорнії оголосили про введення режиму надзвичайного стану в окрузі Оріндж. Напередодні там стався масштабний розлив нафти.

Джерело: Народна Правда
загрузка...