Південь і схід України може залишитися без опалення: експерт розповів, як запобігти катастрофі

Південь і схід України може залишитися без опалення: експерт розповів, як запобігти катастрофі
Автор Романова Марі в Економічна правда/Новини

В Україні можуть виникнути проблеми з газом на півдні і сході країни – все через розташування сховищ.

Як пояснив в ефірі телеканалу “Україна 24” енергетичний експерт Сергій Дяченко, українська газотранспортна система була побудована так, що якщо немає транзитного газу, можуть бути проблеми з газопостачанням на сході і півдні України:

Loading...

“Справа в тому, що сховища розташовані на заході, і якщо компресори при транзиті працюють зі сходу на захід, то не можна поставити газ на південь і схід України. Система працювала таким чином, що на сході відбирався транзитний газ і заміщався зі сховищ на заході” .

Експерт пояснив, як цьому запобігти.

“Тобто, якщо не буде транзитного газу, для забезпечення сходу України взимку потрібно буде переводити нашу ГТС на реверс. У 2009 році це робили, днів за 10 це можна зробити, зараз це вирішується”, – сказав він.

При цьому Обозреватель напередодні повідомляв, що в цілому ряді областей ризикують взимку залишитися без опалення через відсутність договорів 42 виробників тепла з “Нафтогазом”. Найгірше ситуація в Закарпатській, Одеській, Полтавській і Харківській областях. Там договору уклали менше половини виробників.

Раніше прем’єр-міністр Денис Шмигаль заявляв , що газу в підземних сховищах достатньо, щоб пройти зиму.

Ціни на газ в Європі продовжують бити рекорди при цьому газові сховища наполовину порожні. Через це в ЄС закриваються підприємства, обмежують тарифи для населення. Українців також чекає криза – ціна на газ не буде змінюватися до травня 2022, але ось ціни серйозно виростуть.

 

Джерело: Народна Правда
загрузка...