Реанімації переповнені, лікарів не вистачає, фіксують рекордну кількість викликів “швидкої”: Україна на межі колапсу через COVID

Реанімації переповнені, лікарів не вистачає, фіксують рекордну кількість викликів “швидкої”: Україна на межі колапсу через COVID
Автор Романова Марі в Коронавірус/Новини

Ситуація з COVID-19 в Україні продовжує стрімко погіршуватися – в кінці минуло тижня наша країна за кількістю нових випадків займала 7 місце в світі і 4 – серед країн Європи. Крім того, Україна перебувала на 6 місці серед країн світу за кількістю нових летальних випадків від COVID-19 і на 3 – серед європейських країн.

Сьогодні стало відомо, що найближчим часом в Україні можуть з’явитися «червоні» зони адаптивного карантину. Найбільший ризик потрапляння в неї мають чотири області: Харківська, Херсонська, Житомирська та Сумська.

Loading...

Міністерство охорони здоров’я зафіксувало в Україні рекордну кількість викликів швидкої допомоги. За минулу добу, 10 жовтня було здійснено понад 44 тисяч дзвінків. Крім того, на цей же період довелося найбільша за всю історію кількість виїздів бригад екстреної медичної допомоги та госпіталізації.

Міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко пояснював, що така хвиля в першу чергу пов’язана з новою хвилею COVID-19.

Відзначимо, підставами для виклику “швидкої” є:

  • біль в грудній клітці,
  • задишка в стані спокою або будь-які ознаки дихальної недостатності,
  • сатурація менше 92%,
  • порушення свідомості, інші ознаки, які загрожують життю і свідчать про критичний стан.

Просто висока температура тіла (понад 38 °) не є підставою для виїзду бригади екстреної медичної допомоги або госпіталізації.

В Одеській області з 11 жовтня посилюються карантинні заходи. За словами головного санлікаря Одеської області Віталія Гончарова, забороняються планові госпіталізації в місцевих лікарнях, крім випадків з ризиком ускладнення вагітності та пологів, а також з онкологічними та пульмонологічними хворобами.

Гончаров також підкреслив, що під заборону потрапили масові заходи, а також будь-які розважальні, спортивні, рекламні та інші заходи, крім офіційних спортивних, які включені в єдиний календарний план.

Додамо, показники захворюваності в Одеській області в 6 разів перевищують цільові. До критичної позначки вже підійшла кількість госпіталізацій і завантаженість ліжок з киснем.

Одночасно з цим в Запорізькій обласній інфекційній лікарні хворими COVID-19 заповнені практично всі ліжка.

“Якщо порівнювати статистичні дані за 2020 й рік і за 9 місяців 2021-го, то можна сказати, що хворих стало значно більше. І значно більше стало важких випадків. Наймолодшому нашому пацієнту – 1 місяць. Найстаршому – 96”, – цитують ЗМІ в.о. директора обласної інфекційної лікарні Ірину Куліш.

Завантаженість лікарні становить – 98-99%, вона розрахована на 170 ліжок. При цьому медичним установам не вистачає персоналу.

ТСН повідомляє , що в Україні вже найближчим часом можуть посилити обмеження з пасажирських перевезень між областями. Під час майбутнього потенційного локдауну планується припинення роботи міжобласних маршрутів без наявності COVID-сертифікату.

Оновлення – Кабінет міністрів посилив правила пасажирських перевезень в “жовтій”, “помаранчевій” і “червоній” зонах

З 21 жовтня міжрегіональні перевезення пасажирів в регіонах з “жовтим”, “помаранчевим” чи “червоним” рівнем епідемічної небезпеки будуть дозволені за умови наявності у всіх водіїв, екіпажу літаків і пасажирів одного з цих документів:

  • підтвердження повного курсу вакцинації (або отримання однієї дози для регіонів “жовтої” зони)
  • міжнародний, внутрішній або іноземний сертифікат про вакцинацію від COVID-19 (вакциною, яка дозволена ВООЗ); негативний ПЛР-тест; документ, що підтверджує одужання від COVID-19, дія якого підтверджено через додаток “Дія”
  • негативний тест на COVID-19 методом ПЛР або експрес-тест на визначення антигену коронавируса SARS-CoV-2 (діє 72 години)

Нові правила стосуються як регулярних, так і нерегулярних перевезень пасажирів. Йдеться про автомобільний транспорт на автобусних маршрутах, авіаційному і залізничному транспорті міжобласного сполучення.

Правила не застосовуватимуться до міських і внутрішньообласних перевезень.

Офіс президента повідомляє, що Служба безпеки України і Національна поліція планують почати перевірки дотримання карантину. Під контроль силовиків потраплять ресторани, кафе, кінотеатри та інші громадські місця.

 

Джерело: Народна Правда