Розвідка пояснила, навіщо Росія перетворює Крим на ядерний відстійник

Розвідка пояснила, навіщо Росія перетворює Крим на ядерний відстійник
Автор Романова Марі в Новини/Політична правда

Росія перетворює Крим на ядерний відстійник. З 1999 року РФ різко змінила ядерні положення Концепції національної безпеки і почала відстоювати “принцип деескалації” в ядерному шантажі.

Про це заявив начальник Головного управління розвідки Міноборони Кирило Буданов, передає прес-служба ГУР Міноборони.

Loading...

За його словами, дії російської окупаційної адміністрації на Кримському півострові можуть привести до екологічної катастрофи в усьому Чорноморському регіоні:

“Тактична ядерна зброя в Криму, а тепер ще й намір розмістити на окупованому українському півострові установки по збагаченню урану, виробництво матеріалів подвійного призначення і застосування технологій, пов’язаних з ядерною зброєю, – все це може перетворити Крим на ядерний відстійник. Екологічна ситуація в цілому регіоні буде під загрозою”.

“Путін фактично використовує уроки радянської ядерної пропаганди, яка мала на меті залякування Заходу, але привела насправді до формування стратегії взаємного гарантованого знищення (mutual assured destruction, MAD)”, – відзначає він.

Буданов впевнений, що в основі такої позиції Росії лежить переконання, що якщо Кремль буде загрожувати ядерною зброєю, ворог буде змушений піти на поступки:

“У кращих традиціях холодної війни режим Путіна досягає психологічного ефекту так званого балансування ряду країн “на межі війни”. Ядерні маневри Росії в Арктиці, ядерні загрози країнам Східної Європи, а також програма ядерного розгортання в Криму, що створює проблеми всьому Чорноморському регіону – це єдиний фронт нестабільності і невпевненості”.

На його думку, в контексті екологічної загрози, що нависла над Кримом від ядерних намірів РФ, Україна повинна консолідувати зусилля всіх країн Чорноморського регіону і Східної Європи щодо протидії таким намірам російського режиму.

Віце-прем’єр, міністр з питань реінтеграції окупованих територій Олексій Резніков раніше заявляв , що Росія стягує військову техніку і розміщує ядерну зброю в окупованому Криму, оскільки хоче поширити свій вплив на тільки не акваторію Чорного моря, а також на Сирію, Африку і південну частину Європи .

Генеральний секретар ООН Антоніу Гутерріш вважає , що сьогодні людство підійшло неприпустимо близько до ядерного знищення. Він в черговий раз виступив за знищення ядерної зброї.

Джерело: Народна Правда
загрузка...