Українці відкладатимуть собі на старість: чому важливо ввести накопичувальну пенсію

Українці відкладатимуть собі на старість: чому важливо ввести накопичувальну пенсію
Автор Романова Марі в Економічна правда/Новини

В Україні планують ввести накопичувальну пенсійну систему, яка передбачає автоматичне відрахування з зарплати 1-2% на спеціальний рахунок. Кошти будуть повертатися пенсіонеру або одним платежем, або рівними частинами протягом 10 років. У ПФУ кажуть, що ця система повинна запрацювати одночасно з діючою, солідарною. На їхню думку, завдяки цьому виплати можуть збільшитися вдвічі.

Про це йдеться в матеріалі ТСН.

Loading...

«Пенсія у нас розраховується, виходячи зі стажу і розміру заробітної плати. Чим більший стаж і зарплата, тим більше виплати», – пояснює заступник начальника ГУ ПФУ в Києві Олена Бойко.

У зв’язку з цим українцям рекомендують починати думати про майбутню пенсію заздалегідь. Перший крок – перевірка в реєстрі особистої інформації про стаж, заробітну плату, сплачені податки та розмір майбутньої пенсії. Це можна зробити на сайті Пенсійного фонду, увійшовши в особистий кабінет. Зокрема, через ID-банкінг.

За словами голови ради Всеукраїнської асоціації недержавних пенсійних фондів Григорія Овчаренка, на сьогоднішній день близько 10 мільйонів платників податків містять 11 мільйонів пенсіонерів. Адже вийшли на заслужений відпочинок, а також ряд інших категорій українців (діти, люди з інвалідністю, домогосподарки, заробітчани) до Пенсійного фонду нічого не платять. І кількість неплатників тільки зростає. Він підкреслив, що якщо пенсійну систему не реформувати, то сорокарічні українці можуть зовсім виявитися без держвиплат, коли підійде час їх виходу на заслужений відпочинок.

З цієї причини в Україні намагаються ввести накопичувальну пенсійну систему, щоб люди самі відкладали собі на старість.

Українські пенсіонери у віці від 70 до 75 років отримуватимуть щомісячні доплати з 2022 року, а тим хто досяг 75-річного віку додаткові виплати будуть нараховуватися вже з 1 жовтня 2021-го.

ПФУ скоротив фінансування пенсій за місяць майже на 1 млрд гривень.

Джерело: Народна Правда
загрузка...