Ринок землі: українців попередили про подорожчання ділянок

Ринок землі: українців попередили про подорожчання ділянок
Автор Романова Марі в Економічна правда/Новини

Ціна гектара землі сільськогосподарського призначення в Україні щороку зростатиме на 7-10%.

Loading...

Про нове подорожчання повідомив міністр аграрної політики і продовольства Роман Лещенко, пише “Інтерфакс”.

“Вартість української землі буде зростати, в цьому питанні я грунтуюся на успішності реалізації земельної реформи в країнах Євросоюзу. Вартість одного гектара сільгоспземлі в Польщі, яка провела земельну реформу 20 років тому, становить понад 10 тис. євро”, – заявив він.

За словами глави міністерства, середня ціна одного гектара землі склала 43,8 тис. грн, але вона враховує вартість в столичному регіоні. А там в середньому гектар коштує 240 тис. грн, і цю землю не планують надалі використовувати для сільськогосподарських потреб.

“Якщо ми говоримо про середньозважену ціну для товарно-сільськогосподарського виробництва, то мова йде про ціну 32,86 тис. грн, а для ведення особистого селянського господарства – 33 тис. грн за га. За 100 днів бачимо збільшення ціноутворення в середньому на 11, 4%”, – сказав Лещенко.

За інформацією Міністерства аграрної політики, з 1 липня в Україні вже уклали 29 493 угоди в рамках ринку землі.

Ринок землі: українців попередили про подорожчання ділянок

Міністр аграрної політики і продовольства України Роман Лещенко оприлюднив список документів, які необхідні для продажу землі.

Як повідомлялося раніше, вирішити питання, чи продавати землю іноземцям, повинні самі українці в ході референдуму. Опитування вже показують, що українці не підтримують ідею надання іноземцям права купувати в Україні землі сільськогосподарського призначення. 79% опитаних виступають проти надання іноземцям права купувати в Україні землі.

Джерело: Народна Правда
загрузка...