Ціни на картоплю в Криму стали “космічними”: що відбувається на окупованому півострові

Ціни на картоплю в Криму стали “космічними”: що відбувається на окупованому півострові
Автор Романова Марі в Економічна правда/Новини

У Севастополі (окупований Росією Крим) різко подорожчала картопля. Всього за кілька днів ціна за кілограм виросла з 50 до 90-100 рублів (33-36 грн за курсом на 13 жовтня). Припинення поставок з інших українських областей вплинуло на ціни, а транспортування продукту з Росії не допомогло.

Подорожчання картоплі цієї осені пов’язано з неврожаєм.

Loading...

“По-перше, у нас і літа, як такого не було. Мало того, що та звична кримська літня спека настала дуже пізно, так ці пікові температури були дуже нетривалими”, – розповіла підприємниця для ” Крим. Реалії “.

На ситуацію, що склалася з цінами частково вплинули і зливи, які знищили частину врожаю в деяких районах окупованого півострова. За словами підприємниці, деякі площі посадки вимило водою, частина – просто згнила.

Також на ситуацію вплинуло припинення поставок до Криму картоплі з України. Як стверджує голова правління Спілки підприємців Севастополя Елла Сирікова, проблема назрівала вже давно, адже в 2015-му в окупований Крим перестав надходити продукт з Херсонської області.

Ще в 2015-му в Криму хотіли знайти альтернативу Херсонській області. Везли картоплю з Ростовської області і Краснодарського краю. Але, як виявилося, обсяги продукту замалі.

“Я багато спілкуюся з постачальниками і з Краснодара, і з Ростова. І багато хто з них і раді б зайти на севастопольський ринок і поставляти сюди ту ж картоплю. Але питання в тому, куди заходити? По-перше, з 2015 року до відкриття моста тут вже утворилася “своя мафія”, яка крутить цим ринком, як хоче, а по-друге в Севастополі щорічно ліквідують десятки, а то і сотні місць, де раніше люди з лотків могли торгувати”, – говорить Сирікова.

Росія перетворює Крим на ядерний відстійник. З 1999 року РФ різко змінила ядерні положення Концепції національної безпеки і почала відстоювати “принцип деескалації” в ядерному шантажі.

Віце-прем’єр, міністр з питань реінтеграції окупованих територій Олексій Резніков раніше заявляв , що Росія стягує військову техніку і розміщує ядерну зброю в окупованому Криму, оскільки хоче поширити свій вплив на тільки не акваторію Чорного моря, а також на Сирію, Африку і південну частину Європи .

Джерело: Народна Правда
Теги:
загрузка...