Як довго зберігається імунітет після коронавірусу: вчені назвали точну цифру

Як довго зберігається імунітет після коронавірусу: вчені назвали точну цифру
Автор Желізняк Олександр в Новини

У Швеції та Італії вчені провели дослідження, яке показало, що у більшості перехворілих на коронавірус антитіла зберігаються до 15 місяців.

Про це йдеться у статті на сайт bioRxiv.org.

Loading...

Що показало дослідження

В ході дослідження було проаналізовано 188 зразків крові у 136 одужуючих пацієнтів, які хворіли в різній формі. Для порівняння також взяли зразки крові 23 вакцинованих людей.

Вчені дослідили, що пік кількості антитіл припадав на 15-28-й день після інфікування. Потім відповідь антитіл IgG і титри нейтралізації плазми поступово знижувалися, але стабілізувалися через шість місяців, а плазмонейтралізуюча активність проти варіанту вірусу G614 зберігалася до 15 місяців.

Також середні нейтралізуючі титри проти бети, гамми та дельта варіантів в плазмі, зібраної на ранньому (15-103 дні) і пізньому (9-15 місяців) етапах одужання, були в 16 і 8 разів нижчими, ніж проти G614.

Тому фахівці прийшли до висновку, що імунітет проти коронавірусу в цілому тривалий, але поширення нових варіантів “викликає велике занепокоєння”.

Щоб вберегтися від COVID-19, потрібно дотримуватись наведених порад:

Тримайтеся на безпечній відстані від інших людей (принаймні 1 метр), навіть якщо вони не видаються хворими; Надягайте маску, перебуваючи між людьми, особливо коли ви в приміщенні або не можете фізично дистанціюватися; Надавайте перевагу відкритим місцям і добре провітрюваним приміщенням; Часто мийте руки милом і водою або використовуйте спиртовмісний антисептик для рук; Вакцинуйтеся; Під час кашлю або чхання прикривайте ніс і рот зігнутим ліктем або серветкою; Якщо погано почуваєтесь, залишайтеся вдома.

Раніше ми повідомляли, що Ляшко розповів, що жертвами фейків про вакцинацію стають діти.

Також нещодавно ми повідомляли, чи потрібно робити комп’ютерну томографію під час COVID.

Джерело: Народна Правда
загрузка...