Комаровський розніс міф про лікування "застуди": нічого робити не треба

Комаровський розніс міф про лікування "застуди": нічого робити не треба
Автор Желізняк Олександр в Новини

Доктор Комаровський відповів на важливе питання про “вічно хвору дитину”, розповівши, як правильно справлятися з частими “застудами”.

Про це знаменитий педіатр написав на своїй сторінці в Instagram.

Loading...

До Комаровського звернулася мама 11-місячного малюка, який часто хворіє “застудою”. Жінка скаржиться, що кожен місяць це закінчується бронхітом, і призначенням антибіотиків (іноді навіть в ін’єкціях).

Мама малюка підозрює, що “всякі інфекції” в дім приносить її 6-річна дочка. Жінка запитує, чи потрібно їй звертатися до імунолога або варто загартовувати дитину.

На що Комаровський відповів, що застуда – хвороба, пов’язана з переохолодженням, і вкрай ймовірно, щоб малюк так часто переохолоджувався. Тому винуватцем частих хвороб, швидше за все є різні ГРВІ.

А ліки, особливо антибіотики, при лікуванні вірусних інфекцій – не застосовуються.

“Вірусні інфекції ніколи і ні за яких обставин не лікуються антибіотиками, тим більше в ін’єкціях. Головне, що ви повинні зрозуміти: дитина при нормальному лікуванні не особливо боїться ГРЗ, набагато більше навантаження на організм – це саме лікування ГРЗ ліками”, – настійно рекомендує педіатр.

Як же допомогти дитині при вірусних захворюваннях?

Педіатр радить створити умови, при яких дитина з мінімальними втратами для здоров’я впорається з хворобою. Тобто – поменше годувати, побільше поїти, підтримувати режим прохолодного повітря, промивати ніс сольовими розчинами.

“У переважній більшості випадків цього достатньо, щоб дитина благополучно одужала за 4-5 днів. Якщо вам вистачить витримки і вміння “лікувати” ГРЗ, щоб не використовувати ліки, то нічого робити не треба. Якщо ж кожне ГРЗ – привід колоти дитині антибіотики, то дійсно треба щось робити… Зовсім не гартувати і зовсім не ходити до імунологів. А перш за все самій читати, розбиратися, розуміти, які бувають хвороби і що треба робити, раз ви не можете домовитися з лікарем”, – резюмував він.

Раньше Євген Комаровський розніс десяток аптечних засобів, порадивши не витрачати гроші даремно.

Джерело: Народна Правда