81% пацієнтів у важкому стані, місць в лікарнях немає, масово хворіють діти: ситуація з COVID в Одесі

81% пацієнтів у важкому стані, місць в лікарнях немає, масово хворіють діти: ситуація з COVID в Одесі
Автор Романова Марі в Коронавірус/Новини

Одеська область із сьогоднішнього дня, 18 жовтня, перебуває в списку “червоних” зон карантину разом з Дніпропетровською, Донецькою, Запорізькою та Херсонською. Тим часом, в самій Одесі вже немає місць для пацієнтів з COVID у відповідних лікарнях, а “швидка” їде на виклик по 4-5 годин.

Loading...

Як повідомляє в Facebook волонтер Катерина Ножевнікова, одеситів змушені відвозити до лікарень Овідіополя, Біляївки і Чорноморська.

У міських лікарнях крім місць, не вистачає персоналу – 1-2 медсестри на 50-60 пацієнтів.

“Відкрийте вже очі ті, хто кричить, що COVID немає. У місті просто біда. Коли вона прийде в ваш будинок, вже буде пізно”, – зазначає волонтер.

Вона просить одеситів вакцинуватися: “Відкрито пункти вакцинації! Усі вакцини в доступі. Будь ласка, відвезіть туди хоча б своїх батьків – саме вони зараз головна група ризику!”.

Ножевнікова також додала, що в місті масово хворіють діти, деяким потрібен кисень:

“У ковідному дитячому відділенні вже 70 пацієнтів. Є навіть діти на кисні”.

Відзначимо, під час засідання оперативного штабу в мерії директор департаменту охорони здоров’я Левон Нікогосян повідомив, що в “ковідних” відділеннях Одеси зараз знаходяться 948 пацієнтів, 83 з них – діти. Ще 964 людини лікуються в одеських лікарнях від пневмонії.

За його словами, головна особливість цієї хвилі COVID-19 – велика кількість хворих у важкій формі – 617 пацієнтів (81% від усіх госпіталізованих). Навесні пацієнти з важким перебігом хвороби не перевищували 20%.

 

Нагадаємо, з 21 жовтня міжрегіональні перевезення пасажирів в регіонах з «жовтим», «помаранчевим» або «червоним» рівнем епідемічної небезпеки будуть дозволені за умови наявності у всіх водіїв, екіпажу літаків і пасажирів COVID-сертифікату.

Офіс президента повідомляє , що Служба безпеки України і Національна поліція планують почати перевірки дотримання карантину. Під контроль силовиків потраплять ресторани, кафе, кінотеатри та інші громадські місця.

Джерело: Народна Правда