Колишній держсекретар США Колін Пауелл помер від COVID: чим він був відомий

Колишній держсекретар США Колін Пауелл помер від COVID: чим він був відомий
Автор Романова Марі в Закордонна правда/Новини

Помер колишній керівник Держдепартаменту США Колін Пауелл, який очолював відомство в адміністрації президента Джорджа Буша-молодшого.

Про це повідомляє CNN з посиланням на сім’ю Пауелла.

Loading...

Колін Пауелл помер у віці 84 років.

Пауелл став першим темношкірим Держсекретарем США.

Пауелл в кінці 1950-х почав службу в американській армії, в ході служби він в тому числі воював у В’єтнамі, в 1970-80-х роках працював у міністерстві оборони.

При Пауеллі була успішно проведена військова операція в Панамі, а також операція “Буря в пустелі” (війна в Перській затоці в 1991 році).

У 2001 році, після перемоги на президентських вибору Джорджа Уокера Буша, Пауелл зайняв в новому кабінеті посаду державного секретаря (глави зовнішньополітичного відомства). Пауелл був одноголосно затверджений Сенатом на новій посаді, ставши першим афроамериканцем, що зайняв таку високу посаду в президентській адміністрації.

Пауелл потрапив під вогонь критики за свою роль в американському вторгненні в Ірак в 2003 році. У заяві для преси 24 лютого 2001 року, він заявив, що санкції проти Іраку запобігли б створенню зброї масового ураження Саддамом Хусейном. Пауелл спочатку виступав проти насильницького повалення Саддама, вважаючи за краще продовжувати політику стримування. Але в 2003 році Пауелл намагався переконати Радбез ООН в необхідності військових дій. У тому числі він показував на засіданні пробірку з білим порошком, який він називав спорами сибірської виразки.

У 2004 році Пауелл оголосив про свою відставку з поста державного секретаря і залишив адміністрацію Джорджа Буша після закінчення його першого терміну. Його наступницею стала радник з національної безпеки Кондоліза Райс.

Раніше повідомлялося, що помер Леонід Горбань, відомий український народний синоптик. Нещодавно провісника погоди виповнилося 82 роки.

 

Джерело: Народна Правда