Шкідливо та недешево: Комаровський розкрив усю правду про призначення лікарями КТ при COVID

Шкідливо та недешево: Комаровський розкрив усю правду про призначення лікарями КТ при COVID
Автор Романова Марі в Коронавірус/Новини

Відомий український лікар-педіатр Євген Комаровський вважає, що комп’ютерна томографія легень при COVID-19 не так інформативна, при цьому процедура досить шкідлива для пацієнта (про що лікарі часто не попереджають) і дорога.

Про це він пише у себе в Instagram.

Loading...

“Питання: Ось уже другий рік, незважаючи на шкідливість і недешеву вартість цього дослідження, багатьох хворих ковідом посилають на КТ (комп’ютерну томографію) легень. Інформативно чи КТ легень для лікаря, чи потрібно для вибору тактики лікування коронавірусу? І взагалі корелює відсоток поразки легень з тяжкістю захворювання? Чи потребують це дослідження в інших країнах?”, – задає питання Комаровський і при цьому сам же відповідає.

За його словами, свідчення пульсоксиметра набагато інформативніше, ніж відсоток ураження легень, який вкаже лікар при проведенні комп’ютерної томографії.

“Наприклад, 50% одне і 50% друге. Так, сказати другові, що у мене ось 50% ураження легень – це дуже вражає. Але часто-густо лікарі в клініках бачать, що у людини уражено всього 10% легень, а йому дуже погано. В принципі кореляція є: якщо уражено 90% легень, то статистично такій людині гірше, ніж тій, у якої  уражено 10%. Але тим не менше орієнтуватися треба не на це, а на вираженість розладів, які виявляються при біохімічних дослідженнях, і на показники насичення крові киснем. Це важливіше для стану людини, і лікарі саме на це орієнтуються”, – констатує він.

 

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Публікація від Доктор Комаровський (@doctor_komarovskiy)

Відзначимо, лікарі вже давно відзначають, що комп’ютерну томографію легень людям з COVID-19 доцільно робити тільки при появі задишки. Томографія – це серйозне променеве навантаження на організм. Можна замінити процедуру рентгеном.

Раніше доктор Комаровський відповів на важливе питання про «вічно хвору дитину», розповівши, як правильно справлятися з частими «застудами».

Він також відзначав , що тяга до солоних продуктів у людини виникає через зневоднення організму і нестачу солі в ньому.

Джерело: Народна Правда