Транспорт тільки для вакцинованих: перевізники вийшли на акцію протесту

Транспорт тільки для вакцинованих: перевізники вийшли на акцію протесту
Автор Романова Марі в Карантин в Україні/Коронавірус/Новини

У Києві під будівлею Міністерства інфраструктури проходить акція протесту водіїв – перевізники вимагають відстрочити вимогу щодо щеплення на півроку. Нагадаємо, з 21 жовтня міжрегіональні перевезення пасажирів в регіонах з «жовтим», «помаранчевим» або «червоним» рівнем епідемічної небезпеки будуть дозволені за умови наявності у всіх водіїв, екіпажу літаків і пасажирів COVID-сертифікату.

Як повідомляє “Сегодня”, до протестуючих вже вийшов представник міністерства, разом з ним кілька людей зайшли в будівлю, сподіваючись на зустріч з міністром. Зараз учасники акції чекають результату переговорів.

Loading...

Один з перевізників Василь Пічовий стверджує, що водії не мають права перевіряти документи пасажирів (сертифікат вакцинації або довідку з результатом ПЛР-тесту).

Нагадаємо, з 21 жовтня всі в транспорті повинні мати один з таких документів:

  • документ, що підтверджує отримання повного курсу вакцинації; для жовтих областей підійде і одна доза;
  • міжнародний, внутрішній сертифікат або іноземний сертифікат про вакцинацію однодозною вакциною або двома дозами дводозної,
  • негативний результат ПЛР-тесту або довідка про одужання від ковіда, актуальність яких підтверджена за допомогою Єдиного державного вебпортал електронних послуг, зокрема з використанням “Дії”;
  • негативний результат ПЛР-тесту або експрес-тест на визначення антигену коронавірусу, діючий 72 години.

Діти від 12 років зобов’язані перебувати в громадських місцях і в транспорті в масках.

Станом на 18 жовтня, в Україні в «червоній» зоні карантину знаходяться вже 5 областей.

Офіс президента повідомляє , що Служба безпеки України і Національна поліція планують почати перевірки дотримання карантину. Під контроль силовиків потраплять ресторани, кафе, кінотеатри та інші громадські місця.

Джерело: Народна Правда