19 жовтня: яке сьогодні свято і що не можна робити

19 жовтня: яке сьогодні свято і що не можна робити
Автор Желізняк Олександр в Новини/Соціальна правда

19 жовтня за церковним календарем відзначається день пам’яті апостола Фоми (День Хоми). Свої іменини святкують Архип, Никанор, Фома, Іван і Макар.

Сьогодні православна церква вшановує пам’ять апостола Фоми, одного з дванадцяти найближчих учнів Ісуса Христа. Святий був родом із Галілеї, і займався рибним промислом, поки одного разу не почув проповідь Спасителя. Він залишив будинок і пішов за своїм Учителем.

Що не можна робити 19 жовтня

В цей день, як і в будь-який інше церковне свято, слід особливо уважно стежити за чистотою помислів і намагатися не грішити.

Не можна відмовляти в милосерді, обов’язково слід подати жебракові шматок хліба або іншої їжі. Згідно з народними повір’ями, на Хому не можна лінуватися, готувати вечерю зі свого врожаю, косити і палити траву, а також ходити в ліс: вважалося, що нечиста сила активна в цей період.

Прикмети 19 жовтня

Безвітряна погода на Хому – до похолодання.

Пізній білий гриб – сніг випаде пізно.

Сухий сніг випав – до врожайного літа.

Листопад 2021 стане одним з місяців, який не потішить нас додатковими днями для відпочинку – таких в Україні зазвичай чотири. Крім того, останній місяць осені почнеться з робочого понеділка.

Джерело: Народна Правда