Банки масово блокують карти українців, караючи за зарплати в конвертах і ухилення від сплати податків

Банки масово блокують карти українців, караючи за зарплати в конвертах і ухилення від сплати податків
Автор Желізняк Олександр в Економічна правда/Новини

В Україні банки все частіше блокують перекази і рахунки – все через податкову перевірку. Великі витрати, нагадаємо, перевіряють за новими правилами: громадяни повинні довести, звідки вони взяли гроші і чи легально їх заробили.

Причини, за якими можуть заблокувати рахунок:

  • сумнівні операції (наприклад, якщо зазвичай щомісяця витрачаєте 10 тис. грн, а тепер хочете провести платіж на 50 тис. грн);
  • якщо проводите операцію на велику суму;
  • якщо проводите багато дрібних операцій готівкою;
  • якщо робите більше 100 операцій на місяць.

Виконавчий директор Незалежної асоціації банків України Олена Коробкова підкреслила: банк може зупинити операцію без попередження.

“На будь-яку трансакцію у вас має бути відповідь: чому вона відбувається. Коли ви відкриваєте рахунок в банку, вас попросять заповнити анкету, зокрема, позначити, навіщо він вам потрібен”, – підтвердив радник голови правління одного з банків Василь Невмержицький.

А якщо банк пропускає сумнівні операції, то за це доведеться заплатити великі штрафи.

Співрозмовник Обозревателя в Державній податковій службі розповів, що українці дуже неактивно беруть участь в податковій амністії (можливість легалізувати тіньові доходи зі сплатою невеликого податку), але пройде кілька місяців і вже у 2022 році податкова почне діяти.

“Законопроект про непрямі методи податкового контролю ще не розроблений. Готувати його буде Мінфін разом з податківцями. Можу точно сказати, що можливості у податковій є і зараз. Але от з наступного року буде і політична воля для перевірок. Те майно, яке вже є, не так важливо. Але от якщо захочеться купити новий будинок або продати старий і витратити гроші, ось тут доведеться пояснюватися. А якщо не можете відповісти – платите 18% прибуткового податку”, – розповідає співробітник податкової.

В цілому ж податкова накопичила дані ще з 90-х про всі легальні доходи українців. Тому обдурити фіскалів буде складно. І поки є можливість легалізувати свої гроші, кращий варіант – подати нульову декларацію, заплатити невеликий податок і амністувати свій капітал. У зворотному ж випадку замість пільгових 5% доведеться віддати 18% прибуткового податку, а ще відповідати перед правоохоронцями за ухилення від сплати податків.

З 1 вересня 2021 року до 1 вересня 2022 проводитиметься добровільне одноразове декларування активів фізичних осіб, яке покликане легалізувати доходи, отримані в “тіні”. В.о. голови Державної податкової служби Євген Олейников раніше повідомляв, що українцям, активи яких менше 400 тисяч гривень, проходити податкову амністію не потрібно.

За 8 місяців цього року Державне бюро розслідувань задокументовано отримання хабарів на загальну суму 20,8 млн гривень.

Джерело: Народна Правда