Улюблений продукт всіх українців серйозно подорожчає

Улюблений продукт всіх українців серйозно подорожчає
Автор Романова Марі в Економічна правда/Новини

Найближчим часом ціни на хліб в Україні можуть зрости на 25%.

Як пояснив агентству «Інтерфакс-Україна» керівник Всеукраїнської асоціації пекарів Юрій Дученко, за останній рік ціна природного газу зросла в сім разів, а електроенергії – в два рази. За розрахунками асоціації, при пікових цінах частка енергоносіїв у собівартості хліба збільшиться від 5-7% до 15-20%.

Loading...

Дученко також пояснив, що 90% великих і майже всі малі підприємства для виробництва хліба використовують природний газ (блакитне паливо становить 60% їх енергоспоживання, а електроенергія – 40%).

За його словами, ціни на хліб також виростуть через подорожчання вдвічі цукру і рослинного масла, які є ключовими інгредієнтами під час випічки. Та й пшениця за рік піднялася в ціні на 27-29%. Пекар відзначив, що закриття хлібних заводів країні поки не загрожує, проте штучне стримування цін може привести до дефіциту одного з головних продуктів.

Незалежний експерт кандидат економічних наук Олександр Хмелевський розповів “Фактам”, що подорожчання газу позначиться на вартості товарів і послуг в Україні:

“Нинішню ціну на газ не витримують багато виробників. Частина підприємств вже зупинили свою роботу. Дефіцит товарів буде сприяти зростанню цін. Хоча уряд підписав меморандум з деякими органами місцевого самоврядування про недопущення підняття тарифів на опалення, але по факту він не працює. У ряді областей тарифи на опалення вже підняті на 30-40% і, судячи з усього, найближчим часом тарифи виростуть ще. Ряд газових компаній поставляють газ населенню, теплокомуненерго, бюджетним організаціям за ціною 30 і більше грн за кубометр “.

У Севастополі (окупований Росією Крим) різко подорожчала картопля. Всього за кілька днів ціна за кілограм виросла з 50 до 90-100 рублів (33-36 грн за курсом на 13 жовтня). Припинення поставок з інших українських областей вплинуло на ціни, а транспортування продукту з Росії не допомогла.

В Україні до середини жовтня ціни на яблука опустилися до рівня 2018 року. Аналітики кажуть, що садівники опустили мінімальні ціни на сорти яблук.

Джерело: Народна Правда
Теги: