Як приймати вітаміни правильно: поради ендокринологів

Як приймати вітаміни правильно: поради ендокринологів
Автор Романова Марі в Новини/Соціальна правда

Вітаміни з ягід і фруктів, які ми вживали протягом літа, а також сонце в комплексі зі свіжим повітрям не запасаються в організмі. Водорозчинні вітаміни витрачаються організмом одразу, а жиророзчинні відкладаються в незначних кількостях – і на кілька місяців холодів їх не вистачить.

Жителям регіонів з малою кількістю сонця і дорогими овочами з супермаркетів не варто входити в осінь без вітамінів.

Loading...

Як пити вітаміни правильно

Джерело: 24 канал

Здати аналізи

Цей крок допоможе з’ясувати, від яких саме дефіцитів страждає ваш організм, а також виключить передозування тими вітамінами, які у вас в надлишку.

  • Клінічний аналіз крові. Аналіз дозволить оцінити стан здоров’я в цілому: чи в порядку ваша імунна система, чи немає запальних процесів тощо.
  • Біохімічний аналіз крові. Допомагає дізнатися про стан окремих органів: печінки, нирок, підшлункової залози, серцево-судинної системи.
  • Аналіз на вміст вітамінів. Це дослідження дозволить виявити актуальний рівень окремих вітамінів. Саме завдяки йому можна робити висновки про те, які вітаміни варто пройти.
  • Аналіз мінералами. Калій, магній, фосфор, сірка, залізо, йод, мідь і інші. Вони необхідні нашому організму не менше за вітаміни; при цьому далеко не всі з них ми отримуємо в достатньому обсязі з їжі.
  • Аналіз на гормони. В першу чергу слід перевірити статеві і гормони щитовидної залози.

Проконсультуватися з лікарем

Лікар зможе прочитати аналізи і виписати на їх основі відповідні препарати з правильним дозуванням, а також скоректує раціон.

Купувати якісні вітаміни

Не всі вітамінні комплекси мають збалансований склад. Іноді добавки містять вітаміни у важкозасвоюваних  формах або в дуже низькому дозуванні. Нерідко до складу одного комплексу входять речовини, які “конкурують” між собою і в кінці кінців погано засвоюються. У кращому випадку такий курс не продемонструє ніякого ефекту, в гіршому – спровокує алергічну реакцію.

Нутриціолог назвала топ-7 натуральних джерел заліза.

Не всі жирні продукти насправді шкідливі для організму людини. Деякі з них дієтологи рекомендують включити в раціон, щоб підтримати серцево-судинну систему або наситити вітамінами. Які жирні продукти насправді корисні?

Джерело: Народна Правда
Теги: